Arie Molendijk taxeert allerlei spullen.
Arie Molendijk taxeert allerlei spullen. (Foto: aangeleverd)

Taxatiemiddag Seaport Beach

IJMUIDEN - In Leonardo Hotel IJmuiden Seaport Beach wordt maandag 19 augustus een taxatiemiddag gehouden. Taxateur Arie Molendijk taxeert daar oude boeken, zoals oude statenbijbels, atlassen, geïllustreerde werken en reisboeken. Ook handschriften, oude brieven, foto's, ansichtkaarten en prenten kunnen getaxeerd worden. 

De bekende taxateur werkt al jaren samen met de Vrije Universiteit, de Koninklijke Bibliotheek en andere bibliotheken en overheidsinstellingen. Regelmatig wordt hij gevraagd bibliotheken te taxeren voorafgaand aan een veiling. Molendijk: “De taxaties die ik verricht, zijn zo mogelijk gebaseerd op recente opbrengsten van vergelijkbaar materiaal. De taxaties vinden alleen plaats op taxatiedagen.” 

Kosten taxatie 

De kosten voor een taxatie zijn 5 euro voor één tot ongeveer tien boeken of seriewerken. De taxatiekosten van grotere collecties of bibliotheken, die meer tijd in beslag nemen liggen hoger. “Je krijgt altijd alle aandacht en uitleg. Een taxatierapport is zo nodig ook mogelijk, maar alleen voor waardevolle boeken met een waarde vanaf 200 euro en tegen een van tevoren afgesproken tarief'', aldus Molendijk. 

Vrije inloop

Bezoekers zijn van harte welkom tussen 13.00 en 15.30 uur in het restaurant van het hotel aan Kennemerboulevard 250 in IJmuiden. Vooraf een afspraak maken is niet nodig.