
Tim tussen ongelofelijke talenten
Timuçin Ciçek voelt zich thuis bij Kae Wesr. De Schiedamse gitarist speelt er, zegt hij zelf, met ongelofelijke talenten. Zondag treedt de symfonische rockband op in Theater Schuurkerk in Maassluis.
Door Kor Kegel
Het valt Tim Ciçek vooral op dat de andere bandleden aardige en bescheiden muzikanten zijn. “We hebben zo’n goed contact dat het voelt alsof we familie zijn,” zegt de 28-jarige gitarist. Hij is geboren in Istanboel en verhuisde in april 2023 naar Schiedam, vanwege zijn bedrijf waar hij software-engineer is. Hij speelt al sinds zijn veertiende gitaar en speelde rock, metal, fusion en jazz. Via de Muzikantenbank kwam hij in contact met Korine Varekamp, frontvrouw en zangeres van Kae West, met Vince ten Have als bassist en Laurens Bakker als drummer. ‘Bakkie’ trad met de Rozenburgse heavymetalband Picture wereldwijd op in voorprogramma’s van AC/DC en Saxxon en ook als hoofdact op internationale festivals.
“Korine deelde hun liedjes met mij en vroeg mij om ze te beluisteren. Ik was onder de indruk van hun werk en de kwaliteit van de nummers. Dus begon ik de liedjes te leren en door middel van wekelijkse repetities bereidden we ze deel voor deel voor,” zegt Tim.
Het wordt in Theater Schuurkerk een bijzonder concert, want er is ook een optreden van Loomis Gang, de rockband die 45 jaar geleden flinke bekendheid kreeg in Zuid-Holland en in 2019 een doorstart maakte na een reünie. Destijds maakte Frederique Spigt, zus van gitarist Jaap Spigt, nog deel uit van Loomis Gang.
Kae West heeft een repertoire in de stijl van Nightwish, Heart, Pink Floyd en Kate Bush en combineert alternatieve rock met een symfonische twist. Loomis Gang en Kae West treden zondag live op vanaf 15.00 uur.