
Meet & Greet op Rijnmondiaal moet kunstenaarswereld verenigen
Het gaat Cees Eykelenboom erg aan zijn hart, dat hij moet constateren dat de Vlaardingse kunstenaarswereld weinig is georganiseerd. De lokale kunstenaars weten niet veel van elkaar, laat staan dat zij elkaar kennen en wat voor werk zij maken en dat zorgt voor vereenzaming van de kunstwereld in Vlaardingen.
Door Peter Spek
Aan het slot van de tentoonstelling Rijnmondiaal heeft Cees Eykelenboom een Meet & Greet gepland met de kunstenaars die meegewerkt hebben aan deze in de regio spraakmakende tentoonstelling en de niet deelnemende Vlaardingse kunstenaar.
Doelstellingen
“Doelstelling van deze bijeenkomst bij het slot van Rijnmondiaal is het samenbrengen van het kunstenaarsveld van Vlaardingen om de onderlinge band te versterken en om een aanzet te geven voor een platform voor beeldende kunstenaars,” zegt Cees Eykelenboom. En dat is hard nodig vindt de Vlaardingse kunstenaar. “Er is doo rdat gebrek aan samenwerking geen echte kunstvisie in Vlaardingen. De kunstenaars doen maar wat en brengen weinig van hun werk naar buiten. En dat is jammer.
Er is zeker veel talent in onze stad en dat wordt te weinig gezien
Er is zeker veel talent in onze stad, maar dat wordt te weinig gezien met als gevolg dat dit invloed heeft op de creativiteit,” is de visie van Cees Eykelenboom. “Kunstenaars zijn van oorsprong al in zichzelf gekeerd en als je niet met de buitenwereld communiceert raak je het contact kwijt.” Cees Eykelenboom wil ook graag weten wat de kunstenaars in Vlaardingen nu eigenlijk willen. “Er zullen best wel goede ideeën sluimeren in de lokale kunstwereld, maar die worden niet gehoord of kunnen niet geuit worden. Met een kunstenaarsplatform kan men zich een gezicht geven of een stem laten horen.”
Metamorphose
Als er op het gebied van de kunst in Vlaardingers iets georganiseerd moet worden, wordt er meteen gekeken naar Cees Eykelenboom. "In 2008 is de Stichting Metamorphose opgericht met als doel kunst en kunstvormen in de eigen stad te ontwikkelen, te ondersteunen, te promoten en te presenteren aan een breed publiek met laagdrempelige en toegankelijke programma's om kunst en kunstvormen dichterbij de Vlaardingers te brengen." zegt Cees Eykelenboom. "Maar als ik daar bijna alleen voorsta is dat natuurlijk onmogelijk.” De Meet & Greet moet daar een einde aan maken. "Ik hoop dat de kunstenaars van de tentoonstelling, die al naam hebben gemaakt, tips kunnen aandragen voor de lokale kunstenaars.” Cees Eykelenboom vindt dat een kunstenaarsplatform een vuist kan maken naar de lokale politiek. "Eigenlijk is dat het belangrijkste. Met een goed plan kan er subsidie aangevraagd worden, want geld is wel.” Natuurlijk zijn er Vlaardingse kunstenaars die naam hebben gemaakt. Wilma Kuil is zo'n kunstenaar die haar sporen heeft verdiend en zij geeft een lezing op Rijnmondiaal. Zij heeft vanaf 16 november een overzichtstentoonstelling in Museum Vlaardingen over haar werk in de afgelopen vijftig jaar en deelt haar ervaringen. De Meet & Greet voor de Vlaardingse kunstenaar is op zondag 3 november in Museum Vlaardingen, aanvang 15.00 uur.