
Hey sportieve lezer!
De vorige keer ben ik geëindigd met een raadsel. Het raadsel was: Wat staat er op het graf van een gamer? Het antwoord is: Game over!
Deze keer gaan we het hebben over een wat algemener onderwerp: het sporten onder de jeugd. Misschien heeft u het al gemerkt de laatste tijd, maar de mobiele eenheid begint steeds meer toe te slaan onder de jeugd. Waar je het vaak aan kan merken,is bijvoorbeeld dat kinderen die hieronder vallen, de hele dag achter zo’n klein schermpje zitten. Natuurlijk blijf je dan misschien nog een heel klein beetje sociaal als je bijvoorbeeld WhatsApp gebruikt, maar veelal denk ik dat kinderen meer op Social Media zitten, met bijvoorbeeld Snapchat, TikTok of Instagram.
Als dit is wat je een beetje doet in het dagelijks leven, dan kom je bijna niet meer buiten, praat je niet meer met je vrienden en sport je niet meer, ook niet tijdens het buiten spelen. Zelf gebruik ik eigenlijk alleen YouTube en WhatsApp, maar deze apps zijn bij mij gelimiteerd. Als de app dan bijvoorbeeld in één keer uitschiet en ik er niet meer in kan, krijg ik gelijk zo’n chagrijnig gevoel. Zelf ga ik gelukkig nog wel heel veel naar buiten. Het meest van de tijd ben ik dan te vinden op een voetbalveldje in de buurt.
Toen ik nog op de basisschool zat, had ik wekelijks één uurtje gym. Op de middelbare school krijg ik nu wekelijks drie en een halfuur gym. Zo krijg je natuurlijk ook nog een beetje lichamelijke beweging. Daarnaast zit ik op voetbal, waar ik twee keer in de week voor train. Voorheen zat ik ook op MMA, maar dat bleek lastig te combineren met het voetbal. Ik heb het gevoel dat momenteel sport ook weer een beetje populairder begint te worden. Als je sport, heb je én plezier, je zit niet achter een klein schermpje én het is nog goed voor je ook! Drie vliegen in één klap!
Daarom geef ik nogmaals de tip: zit niet de hele dag achter een klein schermpje, maar zoek ook de mooie buitenwereld op!
En ik sluit altijd af met een raadsel: Wat gaat altijd omhoog, maar nooit omlaag? (Tip: We hebben dit raadsel al een keer gehad en toen was het antwoord je leeftijd. Dit keer is het iets anders!)