Afbeelding
(Foto: PR)

Ontdek de zoete wereld van het toetje in kindermuseumzaal van Kunstmuseum

Cultuur

In het Kunstmuseum opent op 23 november een bijzondere tentoonstelling: ‘Grand Dessert – de geschiedenis van het toetje’. Speciaal voor jonge bezoekers heeft het museum een interactieve kindermuseumzaal ingericht, waar kinderen de wereld van desserts kunnen ontdekken.

In de kindermuseumzaal kunnen kinderen op speelse wijze kennismaken met bekende en onbekende toetjes. Van een 18de-eeuwse poppenhuiskeuken tot een miniatuur toetjesrestaurant en een speelkeuken – alles draait om het zoete toetje. Een animatie van illustrator Tota de Heer neemt de kinderen bovendien mee op reis langs toetjes uit verschillende landen.

De tentoonstelling biedt plezier voor alle leeftijden, vertelt directeur Margriet Schavemaker: “Deze tentoonstelling is voor iedereen: jong en oud, voor mensen uit verschillende culturen en ook voor de kleinste zoetekauwen. De speciaal ingerichte kindermuseumzaal biedt jonge bezoekers een unieke ervaring.”

Doe mee aan de tekenwedstrijd

Kinderen vanaf 5 jaar kunnen tijdens de tentoonstelling deelnemen aan een tekenwedstrijd. Hun opdracht? Teken je lievelingstoetje en schrijf erbij hoe het heet. De tekening kan worden ingeleverd bij de informatiebalie van het Kunstmuseum, en tijdens het openingsweekend op zaterdag 23 november is er de mogelijkheid om direct ter plaatse een tekening te maken. Op zondag 24 november zal Janny van der Heijden, bekend van tv, de winnaar bekendmaken. De beste inzendingen krijgen zelfs een plekje in de kindermuseumzaal.

Praktische informatie

Grand Dessert – de geschiedenis van het toetje is te zien van 23 november 2024 tot en met 6 april 2025 in het Kunstmuseum in Den Haag, Stadhouderslaan 41. Voor meer informatie en tickets, kijk op de website van het Kunstmuseum: www.kunstmuseum.nl.