
Da Capo zingt de Matteus Passie: ‘De tekst en muziek, het raakt’
BOSKOOP – Al enkele maanden zijn de koorleden van zanggroep Da Capo enthousiast aan het oefenen voor de uitvoering van de Matteus Passie op zaterdag 12 april in de Dorpskerk in Boskoop. Kort voor een wekelijkse repetitieavond in kerkgebouw De Open Poort vertellen enkele koorleden hoe bijzonder het is om deze door Piet van Midden en Gerard van Amstel geschreven Paaspassie ten gehore te brengen.
Door Marieke Roggeveen
Annemieke Sloof legt uit dat de Matteüs Passie een eigentijdse muzikale en Nederlandstalige vertelling is van het lijdensverhaal van Jezus: “Naast vier koralen van Bach is het verhaal van de laatste dagen van Jezus' leven verwoord in stukken met een lichtere, meer musicalachtige stijl."
'Een kippenvel- moment'
"Het zijn mooie nummers die ons ook heel dicht bij ons eigen leven brengen. Ze gaan over liefde en lijden, dromen en vrijheid, maar ook over boosheid, eenzaamheid, verraad en verzoening.” Ter illustratie leest Annemieke enkele tekstregels voor uit het nummer Dromen: “Wij droomden van een hemel, open huis. Van open armen, wij bij Hem geborgen. En alles nieuw, ’t werd avond en ’t werd morgen. Wij werden dromend wakker bij dat kruis.” Betty Ros wil graag ook nog de samenzang van Petrus en Judas noemen: “Dat is zo indrukwekkend: een kippenvelmoment. De tekst en muziek, het raakt.”
Repertoire
Zanggroep Da Capo is opgericht in 1991 en vormt met ongeveer 42 enthousiaste leden een vierstemmig koor. De zanggroep heeft een interkerkelijk karakter. Het repertoire varieert van geestelijke liederen, gospel en klassieke nummers tot musical-, film- en lichte popmuziek in meerdere talen. Regelmatig treden ze op tijdens evenementen in de regio en af en toe ook in kerkdiensten. Daarnaast organiseert Da Capo eigen concerten en zangavonden.
Annelies Zeeuw, lid vanaf het eerste uur, kijkt erg uit naar de uitvoering van de Matteüs Passie. “Wij moeten zoveel mogelijk teksten uit ons hoofd leren, veel oefenen, ook thuis, en beleven wat we zingen. Als wij volgende week bij de uitvoering het eerste nummer inzetten, weet ik zeker dat wij met elkaar helemaal in het verhaal zitten en er een heel mooie avond van zullen maken.”
“Dit komt ook door onze dirigent Bernard Hoving en vaste pianiste Evelina Zelenska”, vult Betty aan. "Zij zijn allebei heel deskundig en muzikaal.” Voorzitter Dirk van Eeuwen knikt beamend. "Wij zijn ook zeker een zanggroep dat van ontspanning en gezelligheid houdt, maar onze dirigent weet ons altijd weer op het juiste moment bij de les te houden en ons hard te laten werken als het nodig is.”
Dirk vertelt dat hij 19 jaar geleden lid werd van Da Capo om zijn zangstem meer te ontwikkelen. ”Ik speelde regelmatig mee met een kerkelijke musical en wilde dolgraag een keer een hoofdrol krijgen. Nou, inmiddels zing ik als een tierelier, maar ik heb nog nooit een hoofdrol gehad. Daar zit ik niet mee. Ik zing met heel veel plezier bij Da Capo. Wij hebben een fijn repertoire: variërend van kerkelijke liederen tot May it be van Enya, en van Healing Light: A Celtic Prayer tot muziek van John Rutter.”
Al enkele jaren telt het koor 42 leden, een mooi aantal, maar voor een betere balans zouden ze heel graag wat meer mannen erbij willen hebben. Elk jaar is er een open repetitieavond, dit jaar staat deze gepland op 20 mei. Maar eerst is er nog de uitvoering van Matteüs Passie in De Dorpskerk in Boskoop. Zaterdag 12 april om 20.00 uur (kerk open om 19.30 uur), de toegang is gratis.
Voor meer informatie kijk je op www.zanggroepdacapo.nl.