
Weerpraat met Marco: Een prachtig zonnig weekend
ColumnZoals bekend schrijf ik deze weercolumn altijd op zondagavond voordat de (online) editie van het nieuwsblad uitkomt. Soms is het lastig te voorspellen wat het weer gaat doen en de laatste maanden heb ik veel moeten schrijven over wisselvallig weer met regen en weinig zon.
Hoe anders is dat nu. We bevinden ons onder een uitgebreid hogedrukgebied met overdag veel zon en ’s nachts vaak ook temperaturen onder het vriespunt. Afgelopen zondag was zelfs de ijsbaan in de Lier open. Mijn verwachting is dat dit de komende periode vaker gaat gebeuren. Helaas voor de echte schaatsliefhebbers op open water heb ik minder goed nieuws. In het verleden was een drukverdeling zoals we die nu hebben meestal de aanleiding voor een wat serieuzer vorstperiode. Ouderen onder ons herinneren zich vast wel de maand februari 1986, die van de heel late Elfstedentocht op 26 februari! Ook toen heerste de hogedruk en was er helemaal geen neerslag en bleef het kwik op 24 dagen (van de 28) de hele dag onder nul. Met een gemiddelde van -3,6 was dit voor de schaatsliefhebbers misschien wel de mooiste maand ooit. Ik zat destijds in dienst en kende de meren rond Giethoorn bijna uit mijn hoofd. Bijna 3 weken achter elkaar hebben we toen kunnen genieten van prachtig weer en uitstekend natuurijs.
Over dromen
Zaterdagmorgen vroeg ben ik er met de mountainbike op uit getrokken. De regio kleurde prachtig wit. Met rijp op de velden en in de polders. De jonge voetballertjes die tegenwoordig vaak op het kunstgras mogen spelen hadden bij Westlandia geluk. Daar gingen de wedstrijden wel gewoon op door. Dat leverde deze mooi foto op, die deze periode goed weer geeft. Jammer dat het voor deze generatie geen 1986 is, want ook zij mogen blijven dromen over meer natuurijs!
Zelf iets te melden over het weer. Stuur je vraag of bericht naar weerpraat@aiwestland.nl
Weer of geen weer, er is altijd nieuws!
Weerman Marco
![]()