
Vijfentwintig jaar bridgeplezier
SportOOSTZAAN - Vrolijke klanken zaterdag jongstleden in het clubgebouw van de Tennisclub ’t Twiske. Bridgeclub Gamesbridge vierde zijn vijfentwintigjarig jubileum. Vijfentwintig jaar bridgeplezier, vijfentwintig jaar gezelligheid. Reden voor een feestje.
Mini Drost, initiatiefneemster, had zich voorgenomen er een prachtig feestje van te maken en dat is gebeurd. Het begon met een toespraak waarop ze terugkeek op de beginjaren. Hoe is het ontstaan? In het begin zaten tennissers vaak een beetje niets te doen als het regende en alleen maar te wachten tot het weer droog werd, zodat ze dan weer een balletje konden slaan. Tijdens zo’n regenbui kwam iemand op het idee om een spelletje bridge te spelen. Dat idee kreeg bijval en binnen de kortste keren zaten de tennissers te bridgen. En Hans Meijers wierp zich op als instructeur en bridgeleraar, wat hij twee jaar met voortvarendheid heeft gedaan.
Dat beviel zo goed, het was zo gezellig, dat daar weer later een heuse gezelligheidsclub uit ontstond, weliswaar zonder bestuur en zonder statuten en zonder lid te zijn van de bridgebond, maar met een penningmeester en vooral met vierendertig enthousiaste actieve leden, die nu met partners en oud-leden het zilveren jubileum vierden met een feestelijke pub-quiz, muziek en een diashow met driehonderd dia’s uit vijfentwintig jaar bridgeplezier. De meeste leden zijn al lid vanaf het begin en zouden die heerlijke bridgeavonden, aanvankelijk in het verenigingsgebouw van de Tennisclub later elke donderdagavond in de Try-Out, voor goud willen missen.
De club houdt het niet alleen bij bridgen. Ze gaan elk jaar met elkaar iets leuks doen: een uitje bijvoorbeeld naar de veiling in Aalsmeer, of naar de Verkade-fabrieken in Zaandam, Amsterdam-Noord, waar een jeu de boules-festijn werd gehouden, en het befaamde bolletje-pijltjesspel. Jan Wilms en Dick Gabel organiseren samen de uitjes en die zijn altijd puur gezellig.
Barbara van Wijk