De opening is zojuist verricht.
De opening is zojuist verricht. (Foto: Ton van Ingen)

Ozaan Ontmoet Ozaan zet door

Nieuws

OOSTZAAN - Voor de vierde keer op rij werd het evenement Ozaan Ontmoet Ozaan georganiseerd. Een initiatief dat tot stand is gekomen na de coronatijd. Met destijds en nog steeds het doel om verenigingen, stichtingen etcetera de gelegenheid te geven om zich te presenteren en ook om vrijwilligers en leden te werven.

Om klokslag 13.00 uur opende wethouder Eelco Taams deze editie van Ozaan Ontmoet Ozaan. In zijn toespraak ging de wethouder in op de sterk toegenomen en nog steeds toenemende polarisatie in de wereld en ook in Nederland. Eelco benadrukte dat samen aan dit evenement deelnemen en deze initiatieven, en ook die van de deelnemende organisaties, van belang zijn om solidariteit uit te stralen en te bevorderen.

Daarna kon het publiek langs de vijfentwintig deelnemende organisaties om te zien waar deze zich zoal mee bezig houden. Sommige organisaties achter hun mooi aangeklede marktkramen, andere met wat attributen om het kunnen van het publiek te testen, zoals bij de ijsclub of de muziekverenigingen. Dit alles in De KunstGreep. 

Buiten was er een tent met kippen, konijnen en duiven. En er stond een heel grote baan waar levend tafelvoetbal gespeeld kon worden. EƩn van de nieuwe organisaties op deze editie was het Coƶrdinatieteam Vrijwilligers Oostzanerveld met een fraai ingerichte kraam met veel informatie, attributen en een opgezette vogel.

Op het Kerkplein kwam er een ernstige verstoring: veel regen en storm. Hangend aan de tent en aan de marktkraam werd erger voorkomen. In allerijl werd alles naar binnen verplaatst en met enige improvisatie passende plekjes gevonden. Binnen had men er nauwelijks iets van gemerkt. En waren de muzikale presentaties van BelCanto en het Opstaporkest Oostzaan gewoon doorgegaan, waaronder een eenakter van BelCanto in de raadszaal. 

De organisatie kon ondanks het weer terugkijken op een geslaagde middag met veel enthousiasme van deelnemers en publiek. Zij richt zich alweer op volgend jaar met hopelijk beter weer zodat ook de buitenactiviteiten beter tot hun recht kunnen komen.

Pim Beudeker

De dieren zijn naar binnen verhuisd.
Het popkoor zingt.