Afbeelding
(Foto: aangeleverd)

Nieuw waterpark krijgt vorm

Nieuws

OOSTZAAN - De plannen voor een nieuw aan te leggen waterpark nabij de Kerkstraat beginnen vorm te krijgen. Bij het gemeentehuis liggen voorlichtingsbrieven in eerste instantie voor de direct betrokken bewoners van de Kerkstraat, maar ze zijn voor iedereen die belangstelling heeft, beschikbaar.

Het gaat om de plek waar de woningen moesten worden afgebroken omdat deze direct onder de draden gesitueerd waren. De vrijgekomen ruimte wordt nu ingericht als openbaar park. In een eerder stadium hebben de omwonenden hun wensen kenbaar gemaakt en die wensen zijn zoveel mogelijk overgenomen in dit plan.

Twee delen

Het plan behelst een waterparkje in twee delen: aan de zuidkant van de Kerkstraat en een deel aan de noordkant. Het is bedoeld als wandelparkje met waterpartijen. Het zuidelijke deel van het parkje is voor het publiek toegankelijk als vriendelijke omgeving met een rustige vijver waar omheen gewandeld kan worden. Er komt ook een voor publiek afgesloten deel, waar de natuur ongemoeid wordt gelaten. Het gebied is bedoeld als waterberging om het waterpeil in deze buurt op orde te houden, bijvoorbeeld bij extreme regenval.

Geen toegang

Aan de noordzijde wordt een stuk groen aangelegd waarop de wandelaars prachtig uitzicht hebben, maar ook dit deel wordt ongestoord gelaten zodat de natuur daar zijn gang kan gaan. Geen toegang voor wandelend publiek.

Uitvoerder

Op dit moment wordt gezocht naar een geschikte uitvoerder voor de aanleg van het park. Pas als deze gevonden is, kan er een definitieve planning worden gemaakt. De verwachting is dat een aanvang kan worden gemaakt in september en dat het hele plan rond december klaar zal zijn. Voor vragen : gebiedsontwikkeling@over-gemeenten.nl