De hele dag komen renners langs.
De hele dag komen renners langs. (Foto: Archieffoto/MvS)

Wielerronde van Oostzaan

OOSTZAAN - De 51e Ronde van Oostzaan wordt zondag 3 augustus weer verreden. Vanaf 12.00 komen de renners door de Doktersbuurt. 

Lokale, regionale en nationale toppers doen mee aan de wielerronde, en er staan zelfs vier internationale dames op de startlijst.

De Wielerronde van Oostzaan wordt sinds 1971 jaarlijks georganiseerd. Deze organisatie is mogelijk dankzij de inzet en samenwerking van verschillende bedrijven, instellingen en particulieren uit Oostzaan en de directe omgeving. Dankzij hun financiële bijdragen kan de wielerronde elk jaar opnieuw plaatsvinden, en is het evenement uitgegroeid tot een vast onderdeel van de zomer in Oostzaan.

Hoewel de wielerronde vaak samenvalt met de kermis in Oostzaan, is dat dit jaar niet het geval. De kermis begint namelijk op de eerste donderdag van augustus, en dat valt dit jaar in de week ná de wielerronde. Hierdoor staan beide evenementen los van elkaar op de kalender.

Zoals gebruikelijk voert het parcours van de wielerronde door de Doktersbuurt, wat voor velen een vertrouwd gezicht is geworden. Bewoners en toeschouwers langs het parcours maken zich op voor een sportieve en gezellige dag in het hart van Oostzaan.

Meer over de wielerronde staat in de special van deze week verderop in de krant.

Afbeelding
Afbeelding