Sandra Kuilman (links) en Joke de Waal.
Sandra Kuilman (links) en Joke de Waal. (Foto: Rodi Media/MvS)

Sportiviteit en gezelligheid rond de Oostzaanse Korfbal Vereniging

Sport

OOSTZAAN – Sportiviteit, gezelligheid en teamgeest. Alles waar de Oostzaanse Korfbal Vereniging (OKV) voor staat zie je terug tijdens het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. Geen wonder dat elke editie nieuwe leden oplevert. 

Door Marcel van Stigt

Het jaarlijkse toernooi waaraan alle Oostzaanse scholen meedoen beleefde zijn vijfenzestigste (!) editie en het was elke avond zowel op als rond de velden megadruk. Het vrolijke en enthousiaste gejoel was al bijna vanaf de brug die naar het complex leidt te horen. De teams wilden winnen en deden hun uiterste best om de ballen in de korf te mikken. Ouders keken toe en moedigen hun kinderen aan. Op het overdekte terras was het – mede door de aangename temperatuur – gezellig druk en ook in de kantine stonden drommen mensen met elkaar te praten, bekertje koffie in de hand. 

Tijdens het jaarlijkse toernooi komt alles samen wat korfballen in het algemeen en het lidmaatschap van OKV in het bijzonder zo aantrekkelijk maakt. “OKV is een levendige club”, stelt Joke de Waal, die samen met Sandra Kuilman en Jasper Schinkel de Jeugd Technische Commissie vormt. “Dat zie je terug op het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. Alle klassen van alle scholen doen daaraan mee. Het leuke van korfballen is dat het een gemengde sport is, en dat het zowel buiten als binnen wordt gespeeld.” 

“Het is bovendien een echte teamsport”, aldus Sandra Kuilman. “De een is goed in scoren, de ander in aangeven. Je moet het met zijn allen doen, met zijn allen ervoor gaan. Het is ook een soort commitment. Je laat je team niet in de steek.” 

OKV heeft over het aantal leden niets te klagen, en al helemaal niet over het leger vrijwilligers dat zich belangeloos inzet. Ouders doen ook mee. Ze draaien kantinediensten en houden tijdens de wedstrijden de scores bij. Joke: “De club hou je met elkaar draaiende.” 

Maar het gaat allemaal niet vanzelf. Bestuur en commissies doen er alles aan om de club attractief te houden en te maken. De nadruk ligt daarbij op sportiviteit en gezelligheid. De club is te klein om op topniveau te acteren, zoals dat bij grotere broers in Zaandam wel mogelijk is, maar die ambitie heeft OKV ook niet, al wordt er natuurlijk wel geprobeerd om het beste uit de spelers te halen. 

Om het helemaal goed te doen hebben de groepen 3, 4, 5 en 6 voorafgaande aan het toernooi een training gevolgd. Daar wordt sowieso meer op ingezet. Voor het eerst gaan bij scholen korfbalclinics van start. Daarvoor wordt bij de korfbalbond een trainer ingehuurd. 

Daarnaast gaan de diverse activiteiten die bij OKV jaarlijks plaatsvinden onverminderd door. Sandra: “OKV staat daar om bekend. Zo staat binnenkort het koppelschieten weer op het programma. Ook dan zien je dat korfballen een echte gezinssport is.” 

Kennismaken met OKV? Meld je aan voor een proeftraining via jtc@okv-korfbal.nl