
Sint Bavoschool Eemstraat gaat van start met acht meesters
NieuwsHAARLEM – Het nieuwe schooljaar is begonnen op de Sint Bavoschool aan de Eemstraat in Haarlem, dit jaar met maar liefst acht mannelijke leerkrachten. Directeur Arjen Karelse noemt dit “een unicum” in tijden van een toenemend lerarentekort.
Dat het team nu nagenoeg fiftyfifty is verdeeld tussen mannen en vrouwen is vooral toeval. Door het vertrek van enkele vrouwelijke collega’s vorig jaar en een aankomend zwangerschapsverlof zijn de openstaande vacatures ingevuld door bekwame mannelijke leerkrachten. Het resultaat is een gevarieerd team dat de leerlingen op verschillende manieren kan inspireren.
Meer rolmodellen en diversiteit
Een team met zowel mannelijke als vrouwelijke leerkrachten biedt kinderen een bredere kijk en diverse perspectieven. Dat ondersteunt hun ontwikkeling en sociale vaardigheden.
Allemaal ‘meester’
Onder de meesters bevinden zich niet alleen de groepsleerkrachten, maar ook de directeur, de gymleraar en de conciërge. Allemaal worden ze door de leerlingen simpelweg ‘meester’ genoemd, wat de warme, toegankelijke sfeer op de school benadrukt.
Inspirerend schooljaar
Het team kijkt uit naar een leuk en gezellig schooljaar!
Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Haarlem. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link!