Het toekomstige Westfries Museum.
Het toekomstige Westfries Museum. Foto: aangeleverd

Lezing in Foreestenhuis over toekomst Westfries Museum in Hoorn

Nieuws

HOORN - Vereniging Oud Hoorn organiseert woensdag 10 september een lezing door Ad Geerdink over de toekomst van het Westfries Museum. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het Foreestenhuis Grote Oost 43 in Hoorn.

Het team van het Westfries Museum werkt al geruime tijd achter de schermen hard aan een nieuwe en vernieuwende presentatie van de museumcollectie. Het ontwerpproces kan nog het best vergeleken worden met het leggen van een puzzel. Een zes dimensionale puzzel, wel te verstaan. Het gaat om verhaal, collectie, ruimte, vorm, publiek en budget. Net als bij een puzzel dienen die op de juiste manier in elkaar te grijpen. Een bibliotheek aan kennis over de geschiedenis van Hoorn en Westfriesland en meer verhalen dan de museumbezoeker aan kan. Een museumcollectie bestaande uit veertigduizend objecten. Een monumentaal gebouwencomplex met een kruip-door-sluip-door karakter bestaande uit dertig verschillende, fraaie maar ook dwingende interieurs. Een keur aan ideeën, technieken en vormen om de verhalen en objecten te presenteren. Maar die wel moeten passen binnen het budget en die aan moeten sluiten bij de kans- en wensgroepen die het museum met de nieuwe presentatie wil bereiken. 

Ad Geerdink, oud-directeur van het Westfries Museum, vertelt hoe hij en zijn collega’s samen met een team van vormgevers deze ingewikkelde en uitdagende puzzel hebben gelegd. Welke keuzes ze in het ontwerpproces hebben gemaakt en natuurlijk wat het uiteindelijke resultaat is. Hoe die nieuwe en vernieuwende presentatie, het hart van het toekomstige Westfries Museum, er uit gaat zien. 

Reserveringen via lezingen@oudhoorn.nl .De reservering wordt definitief door betaling van de entreeprijs op NL86 INGB0002144888, t.n.v. Vereniging Oud Hoorn o.v.v. lezing museum. De toegangsprijs is 5 euro voor leden van Oud Hoorn en 6,50 euro voor niet-leden.