Afbeelding
(Foto: aangeleverd)

Lezing Historische Vereniging Koedijk

De Historische Vereniging Koedijk organiseert maandag 20 april een lezing over ‘De slag op de Zuiderzee’ door historisch onderzoeker en publicist Hans Muntjewerff.

Centraal staat de zeeslag op de Zuiderzee in 1573 tussen de geuzen en de ‘Spaanse’ vloot van Bossu. De lezing belicht de aanloop naar de slag, de gruwelijkheden van de Tachtigjarige Oorlog, de zeetactieken en persoonlijke verhalen van heldenmoed. Ook de gevolgen voor het Noorderkwartier en West-Friesland komen aan bod.

Rietschoot

De lezing vindt plaats in Ontmoetingscentrum De Rietschoot aan de Saskerstraat 22 en begint om 20.00 uur. Toegang is gratis, maar vooraanmelding is verplicht via j.bijpost@hccnet.nl. Meer informatie: historischeverenigingkoedijk.nl.