Een theatervoorstelling van Tim Knol.
Een theatervoorstelling van Tim Knol. (Foto: aangeleverd)

Binnenkort in Parkvilla

THEATER

Tim Knol | Wanderings. Tim Knol wandelt. Niet met de hond, maar rond Texel, door Noorwegen met zijn dochtertje op zijn rug, om het IJsselmeer, van het drielandenpunt naar Groningen. Tijdens die wandelingen kijkt hij terug op zijn vorige leven als de gezellige maar ook gevaarlijk dikke singer-songwriter. De voorstelling is op 16 mei.

FILM

The History of Sound. In 1917 leert de getalenteerde muziekstudent Lionel zijn medestudent David kennen aan het conservatorium van Boston, waar tussen hen een sterke band ontstaat vanwege hun grote liefde voor volksmuziek. Als Lionel jaren later een brief van David krijgt, leidt dat tot een onverwachte hereniging. De daaropvolgende liefdesaffaire en de muziek die ze verzamelen en vastleggen, zullen een bepalende invloed hebben op de loop van Lionels leven.

Het meisje met het rode haar. Nieuwe restauratie van de filmklassieker over verzetsstrijder Hannie Schaft (Renée Soutendijk). Ze sluit zich aan bij een groep die aanslagen pleegt op collaborateurs. Het verhaal is gebaseerd op het verhaal van de Haarlemse studente Hannie Schaft, die tijdens de Tweede Wereldoorlog stopt met haar rechtenstudie om haar idealen en haar gevoel voor recht in praktijk te brengen. Hannie Schaft wordt een maand voor de bevrijding opgepakt en gefusilleerd

WORKSHOP

Ontwerpen als William Morris. William Morris is bekend geworden met zijn decoratieve blad- en bloemmotieven. Cursisten gaan aan de slag met de techniek block-printen en laten zich inspireren door de sierlijke motieven van Morris. Datum: 23 mei.

Voor meer informatie kijk je op www.parkvilla.nl.

De film Het meisje met het rode haar.