
Voormalige telefooncentrale wordt thuis voor bewoners met autisme
ALPHEN AAN DEN RIJN - Stichting Gewoon Wonen Alphen aan den Rijn opent op 10 juli een vernieuwd appartementencomplex aan de Wilhelminalaan. Elf volwassenen met autisme krijgen er een eigen woning.
De oude telefooncentrale aan de Wilhelminalaan staat al decennia in de stad, maar ziet er van binnen totaal anders uit. Het industriële gebouw uit de Tweede Wereldoorlog is omgebouwd tot een complex met 28 appartementen.
Van de 28 appartementen zijn er 16 verkocht aan particuliere eigenaren. De overige 12 – elf appartementen en een gemeenschappelijke ruimte – worden verhuurd aan Stichting Gewoon Wonen Alphen aan den Rijn. De stichting biedt woonruimte aan elf volwassenen met autisme en een normaal of hoger IQ. Volgens penningmeester Bezemer is dit project uniek onder de zogeheten ouderinitiatieven.
De feestelijke opening is op 10 juli 2026 van 15.00 tot 17.00 uur op Wilhelminalaan 25 in Alphen aan den Rijn. De dag erna, op 4 juli, ontvangen de toekomstige bewoners formeel hun sleutels.