De sluiting van Geldmaat maakt deel uit van een reeks incidenten.
De sluiting van Geldmaat maakt deel uit van een reeks incidenten. (Foto: AS Media)

Geldmaat sluit geldautomaten na reeks plofkraken

Geldmaat sluit geldautomaten na reeks plofkraken

REGIO - Geldmaat heeft maatregelen genomen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de geldautomaten is vanaf 26 maart definitief gesloten, bij andere gelden beperkte openingstijden. Vorige week waren al zes automaten doelwit.

De aanvallen richten zich vooral op sealbagautomaten: machines waarbij zakelijke klanten van banken geld storten. Bij sommige kraken maakten de daders geld buit. De explosies veroorzaken gevaarlijke situaties voor omwonenden en passanten. Sealbagautomaten die grenzen aan woningen gaan volledig dicht. Op andere locaties zijn de automaten alleen nog beschikbaar tussen 07.00 en 14.00 uur. Daarna worden ze leeggehaald, zodat er niets te halen valt.

Sealbagautomaten in 44 Geldmaat-winkels blijven gewoon open tijdens de normale winkeluren. Ook de reguliere pinautomaten en andere stortautomaten blijven op de gebruikelijke tijden beschikbaar.

Reeks plofkraken

De sluiting van Geldmaat maakt deel uit van een reeks incidenten. Eerder vorige week week was het onder andere raak op de hoek van de Sloterkade en de Hoofddorpweg.