
Vrijmarkten op Koningsdag
NOORD - Verguld met zijn aankoop op de vrijmarkt poseert dit jongetje voor onze fotograaf Rob Beense om zijn oogst aan de wereld te laten zien.
Deze en vele andere foto’s heeft Rob Beense gemaakt op Koningsdag in Amsterdam Noord. Hij ging drie vrijmarkten af, niet om speelgoed te scoren, maar wel leuke foto’s. Dat is hem gelukt. Verderop in deze krant een aantal exemplaren van zijn oogst.
De foto’s zijn gemaakt op het NDSM-terrein, het Purmerplein en het Noorderpark ter hoogte van de Meeuwenlaan/Waddenweg. Rob was zeer verheugd over de goede sfeer en de vele blije gezichten. Vooral de vrijmarkt in het Noorderpark ervaarde hij als zeer gemoedelijk!
Manifestatie ‘24 uur voor de vrede’ op 5 mei
NOORD - De 5 Mei Viering begint op het Mosveld om middernacht, 00.00 uur precies.
Stadsdeelbestuurder Yassmine El Ksaihi geeft het startschot voor de manifestatie ‘24 uur voor de vrede’. Tijdens dit evenement vragen creatieven, kunstenaars, koks en een enorme Vredesduif aandacht voor vrede en verdraagzaamheid.
Daarna is het plein een etmaal lang gevuld met activiteiten die in het teken van vrede staan. Een middernachtelijke dans- en lichtperformance bij de start, een solovoorstelling in de kleinste uurtjes, een ochtendritueel waar de hele buurt aan kan meedoen, muziekoptredens en tenslotte: een silent disco in de openlucht om het af te sluiten. Tussendoor zijn er maaltijden, want samen eten verbroedert en verschillende workshops.
Initiatief
Het initiatief voor dit project komt van Pexpo, Kunst van de Straat. Welzijnsorganisatie Dock en actiecomité Red Amsterdam Noord sloten zich er meteen bij aan. Pexpo’s curator Vincent Jobse verwoordt het zo: “Oorlog en vrede is een onderwerp dat nu extra leeft in de buurt. Daarom willen we veel mensen samenbrengen. Oude en nieuwe noorderlingen. Dock en Red Amsterdam Noord zijn de beste partners daarin. We maken samen een feestje dat tot nadenken stemt.”
