
Joost Swarte toont architectuur en strips
HAARLEM - Het ABC Architectuurcentrum presenteert van 30 mei tot en met 30 augustus de tentoonstelling KLANK & PLANK met tekeningen en strips van Joost Swarte. De expositie maakt deel uit van Stripdagen Haarlem.
In KLANK & PLANK staat de gebouwde wereld centraal. Swarte toont een selectie van zijn architectonische projecten, waaronder ontwerpen voor de Toneelschuur in Haarlem en het woningbouwproject De Vierhoek. Daarnaast zijn vier tekeningen te zien die hij maakte voor huize Gaudeamus in Bilthoven, waarin de geschiedenis van dit centrum voor eigentijdse muziek wordt verbeeld.
Nooit eerder gepubliceerd
De tentoonstelling biedt ook een zeldzaam inkijkje in Swartes stripwerk. Een aantal pagina's uit zijn serie Leven op orde verscheen nog nooit in albumvorm. De expositie sluit aan bij het jaarthema van Stripdagen Haarlem: Kritisch Kijken. Swarte nodigt de toeschouwer uit verder te kijken dan het beeld alleen, en op zoek te gaan naar de onderliggende verhalen en context.
Grondlegger van de klare lijn
Joost Swarte geldt als een van de belangrijkste Nederlandse stripmakers en ontwerpers van zijn generatie. Hij werd internationaal bekend als grondlegger van de zogenoemde klare lijn-stijl: een heldere en grafisch precieze tekenwijze die teruggrijpt op tradities uit de Europese strip. Naast strips ontwerpt Swarte ook gebouwen, affiches, boeken en interieurs. Hij was initiatiefnemer en directeur van de eerste editie van Stripdagen Haarlem.
Feestelijke opening
Het ABC Architectuurcentrum opent de tentoonstelling op vrijdag 29 mei om 16.30 uur. Het centrum bevindt zich op Groot Heiligland 47 in Haarlem. Stripdagen Haarlem vindt plaats op zaterdag 30 en zondag 31 mei op verschillende locaties in de stad. Meer informatie via www.stripda
genhaarlem.nl.