
Vier de vrijheid: Grote Kerk in Beverwijk opent de deuren voor een Vrijheidsmaaltijd
NieuwsBEVERWIJK - Op Bevrijdingsdag, dinsdag 5 mei, wordt er een Vrijheidsmaaltijd georganiseerd in de Grote Kerk. Tafelgenoten delen verhalen, eten samen en staan stil bij de vrijheid die niet vanzelfsprekend is.
De Stichting 4 mei Beverwijk, Vereniging Humanitas IJmond, Mensenkerk Beverwijk en de Protestantse Kerk slaan de handen ineen voor dit evenement. De maaltijd vindt plaats in de Grote Kerk aan de Kerkstraat 37a. Inloop is vanaf 17.00 uur, de maaltijd begint om 17.30 uur en is om 19.00 uur afgelopen.
Moment van ontmoeting
De organisatoren zien de maaltijd als een moment van ontmoeting. Aan tafel komen mensen samen die elkaar nog niet kennen. Verhalen verbinden de aanwezigen en onbekenden worden bekenden.
Muziek en een spreker
Tijdens de avond verzorgt Duo La Gionda de muzikale omlijsting. Ook spreekt Roel Berghuis, oud-FNV-bestuurder en geboren en getogen Beverwijker, de aanwezigen toe.
Vrijheidssoep
Op het menu staat onder meer de Vrijheidssoep van het Nationaal Comité 4 en 5 Mei, die dit jaar is bereid door Janny van der Heijden.
Wil je aan deze Vrijheidsmaaltijd meedoen? Meld je dan aan via ijmond@humanitas.nl of info@pknbeverwijk.nl.