
Montessorischool Landsmeer opent IVN Voedselbosje op schoolplein
NieuwsLANDSMEER - De Montessorischool Landsmeer heeft afgelopen woensdag op het schoolplein een IVN Voedselbosje officieel geopend.
Onder luide aanmoedigingen van alle scholieren en bijgestaan door wethouder Bas ten Have mocht leerling Siebe de laatste plant in de grond zetten - een peperplant. Daarna werd een bijbehorende informatiebord onthuld en mochten de kinderen wormen vrij laten.
Een IVN Voedselbosje is een klein, zorgvuldig aangelegd bosje van 30 m², dat bestaat uit eetbare planten, struiken en bomen. Het bevat zowel bekende als minder bekende soorten, zoals amandel, braam, citroenmelisse en colakruid. Alle planten in het Voedselbosje zijn permanent: sommige sterven in de winter af om in het voorjaar weer uit te lopen. Van de verschillende planten, waaronder bladeren, bloemen, vruchten, stengels en noten, is alles gedeeltelijk of volledig eetbaar.
Het IVN Voedselbosje biedt kinderen de unieke kans om meer te leren over voedselproductie. Wat waar komt ons eten nu eigenlijk vandaan? Ze hebben allemaal een plant geadopteerd en zorgen daarvoor. Zo raken ze direct betrokken bij het onderhouden en oogsten van het voedsel. Ze ervaren hoe voedsel wordt geproduceerd en leren tegelijkertijd over duurzaamheid.
De school had de wens om dit stukje natuur te realiseren en heeft daarvoor de landelijke IVN-afdeling benaderd. In overleg met het gespecialiseerde bedrijf De Twee Heren uit Grootebroek is het plan uitgevoerd.
Bij de aanleg van het IVN Voedselbosje zal het waarschijnlijk niet blijven. Directeur Ruud Sliphorst ziet meer kansen om het schoolplein te vergroenen.
