
Enkhuizen maakt zich op voor 51e editie Jazzfestival
ENKHUIZEN – Enkhuizen staat van vrijdag 5 tot en met zondag 7 juni opnieuw in het teken van het jaarlijkse jazzfestival. Drie dagen lang kunnen bezoekers in de binnenstad genieten van uiteenlopende jazzoptredens op verschillende podia.
Het programma biedt dit jaar een mix van vertrouwde namen en nieuwe gezichten uit binnen- en buitenland. Zo komen onder meer de Zweedse Second Line Jazzband en het Italiaanse Gloria Turini Trio naar de Haringstad. Daarnaast is er ruimte voor opkomend talent dat naar verwachting de komende jaren een grotere internationale rol zal gaan spelen. Ook aan jongere bezoekers is gedacht. Met een speciale Jungle Book-voorstelling van de MayDay Jazzband en Circus Snor wordt het festival toegankelijk gemaakt voor kinderen, zodat het evenement echt voor alle leeftijden is.
Nieuwe voorzitters
Niet alleen op de podia zien we nieuwe gezichten. Zowel het festival als het Ondernemersfonds Enkhuizen – waarmee onlangs de samenwerking verlengd werd voor drie jaar – kregen nieuwe voorzitters: Aart Lub bij het festival en Piet Mathot bij het ondernemersfonds. Bij deze vernieuwing staan voortbouwen op bestaande tradities en het verder versterken van de samenwerking centraal. Rond het festivalweekend vindt bovendien het Jazznetwerken plaats, een informele bijeenkomst waar ondernemers en bestuurders elkaar ontmoeten.
Bruisende binnenstad
Volgens de organisatie zorgt het festival voor levendigheid in de binnenstad en draagt het bij aan de aantrekkingskracht van Enkhuizen voor bewoners en bezoekers. Met de nieuwe voorzitters bij zowel het festival als het ondernemersfonds wordt ingezet op voortzetting van de bestaande traditie en verdere versterking van het evenement.
Kijk voor meer informatie over het jazzfestival en de kaartverkoop op www.jazz festivalenkhuizen.nl.
