
Kijk mee bij dijkversterking Katwoude tijdens Dag van de Bouw
KATWOUDE - De Alliantie Markermeerdijken opent zaterdag 20 juni voor de laatste keer het werkterrein van de dijkversterking bij Katwoude. Het project is volgend jaar klaar, waardoor dit de laatste kans is om de werkzaamheden van dichtbij te bekijken.
De Alliantie versterkt ruim 33 kilometer Markermeerdijken tussen Hoorn en Durgerdam. De dijk wordt niet stabiel genoeg gemaakt om ruim 1,2 miljoen Noord-Hollanders tegen het water te beschermen.
Het werkterrein aan de Hoogedijk 1D istijdens de Dag van de Bouw open van 10.00 tot 14.00 uur, in het kader van de landelijke Dag van de Bouw. Vanaf de projectkeet rijden bussen bezoekers langs de dijk tussen Katwoude en Volendam. Medewerkers geven tijdens de rondrit uitleg over het werk. Naast de bustours zijn er informatiestands en is er gelegenheid om met experts te praten. Kinderen kunnen schatzoeken en een machinistendiploma halen in een kraan. Ook is er uitleg over meetwerk met boten en drones. Koffie en een ijsje zijn beschikbaar.
Met de fiets
De parkeerruimte bij de projectkeet is beperkt. De organisatie raadt bezoekers aan met de fiets te komen.