Met trots kijkt Sjoelvereniging Zaanstad terug op haar geschiedenis en met net zoveel enthousiasme vooruit: “We gaan weer ‘aan de bak’!
Met trots kijkt Sjoelvereniging Zaanstad terug op haar geschiedenis en met net zoveel enthousiasme vooruit: “We gaan weer ‘aan de bak’! (Foto: aangeleverd)

Al 50 jaar sjoelplezier: Sjoelvereniging Zaanstad blikt terug op een halve eeuw

Sport

ZAANSTAD - Wat begon als een enthousiaste groep sjoelliefhebbers rond een paar sjoelbakken, groeide uit tot een vereniging met een warm hart en een rijke historie. Sjoelvereniging Zaanstad viert het 50-jarig jubileum. De gouden mijlpaal wordt feestelijk gevierd met een jubileumfeest in mei.

De vereniging werd officieel opgericht op 29 januari 1976. Al vijftig jaar schuiven de sjoelschijven door de Zaanstreek. In die jaren is de vereniging uitgegroeid tot een vaste waarde in het Zaanse verenigingsleven.

Halve eeuw gezelligheid, sport en precisie

Jong en oud weten elkaar te vinden bij Sjoelvereniging Zaanstad, waar sportieve ambitie en gezelligheid hand in hand gaan. Hoogtepunten uit 50 jaar sjoelplezier: In de jaren ’80 werden de eerste regionale kampioenstitels behaald. Meerdere malen leverde de vereniging nationaal- en zelfs wereldkampioenen. Door de jaren heen organiseerde de club succesvolle toernooien, waarbij sjoelers uit het hele land naar Zaanstad kwamen. Minstens zo belangrijk: de vele clubavonden vol plezier, sterke verhalen, koffie, koek en een flinke dosis humor.

Meer dan een sport

Sjoelen draait bij Sjoelvereniging Zaanstad niet alleen om punten en precisie, maar vooral om saamhorigheid. Veel leden zijn al jarenlang (soms zelfs tientallen jaren) aan de vereniging verbonden. Nieuwe leden worden met open armen ontvangen, want iedereen kan sjoelen en meedoen op zijn of haar eigen niveau.

Jubileumfeest

Het gouden jubileum wordt feestelijk gevierd met een jubileumfeest in mei, waarbij leden, oud-leden en betrokkenen samen terugblikken op 50 mooie jaren en proosten op de toekomst. Met trots kijkt Sjoelvereniging Zaanstad terug op haar geschiedenis en met net zoveel enthousiasme vooruit: “We gaan weer ‘aan de bak’!

Mensen die willen sjoelen kunnen een kijkje nemen op www.sjoelverenigingzaanstad.nl.

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Zaanstad. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.

Afbeelding
Het bestuur anno 1978.