
Bezoek komische talkshow ‘Vrijheid aan de Zaan’
ZAANDAM – Op donderdag 21 mei verandert de Bullekerk in het decor van een uniek evenement: ‘Vrijheid aan de Zaan – Powered by PinksterZaan’. Het is een interactieve, energieke en tikkeltje eigenwijze live talkshow waar Zaanse geschiedenis op moderne wijze tot leven komt.
Presentatrice Majanka Fröhlich duikt met het publiek in de wereld van vrijheid, met de nodige humor en aandacht voor de Zaanse jeugd. Even opfrissen Op Tweede Pinksterdag 1574 verjoegen Zaankanters de Spanjaarden. Dat is een feestje waard! PinksterZaan zorgt ervoor dat deze eeuwenlange traditie blijft bestaan.
Beleving
Beleving op het plein (18.00 - 20.00 uur) Voorafgaand aan de show wordt het kerkplein omgetoverd tot een historische ontmoetingsplaats met historische taferelen en Oud-Hollandse spelletjes voor jong en oud. De avond wordt buiten geopend door burgemeester Jan Hamming om 18.30 uur.
Interessante verhalen en interactie De rest van de avond belooft een prikkelende mix van educatie en entertainment. Gemeentearchivaris Jan van der Male deelt de geheimen van de Bullekerk en de oude verdedigingslinies.
Het Zaans Ontzet
De talkshow legt de link naar het nu door persoonlijke verhalen van bekende Zaankanters en statushouders. Muzikaal spektakel Geen talkshow zonder muziek. De huisband, onder leiding van Micha Sprenger, verzorgt samen met twintig jonge talenten van de Musical Academy de muzikale omlijsting met hoogtepunten uit de productie Het Zaans Ontzet. Bezoekers doen zelf mee via een interactieve quiz en verrassende acts.
Praktische informatie.
Locatie: De Bullekerk, Zaandam. Tijden: Buitenprogramma vanaf 18.00 uur; deuren kerk open om 19.30 uur; start show 20.00 uur. Tickets: €7,50 (incl. consumptie) via de website van de Bullekerk.