Peter verruilt krantenwijk voor een tocht van 120 kilometer

Rijswijker Peter Lans (56) is een sportief persoon die het nuttige graag combineert met het aangename. Tijdens zijn wekelijkse wandeling door de Strijp stopt hij Nieuwsblad Rijswijk in de brievenbus en zijn sportiviteit zet hij in voor het goede doel. Eind deze maand staat de Ronald McDonald Homewalk in zijn agenda, waar hij, samen met collega’s zoveel mogelijk geld bij elkaar hoopt te wandelen.
Door: Marc Tangel
In zijn woonwijk De Strijp is Peter inmiddels een lokale bekendheid. Als bezorger van Nieuwsblad Rijswijk wordt hij niet alleen herkend, maar er wordt ook naar hem uitgekeken. “Mensen maken een praatje, zwaaien naar me als ik mijn route loop, of ze staan al in de tuin op me te wachten”, merkt hij op. De wekelijkse bezorgronde is voor hem dan ook vooral ontspanning. “Ik kan doelloos wandelen, maar als ik toch aan het wandelen ben, kan ik net zo goed af en toe ergens een krant in de bus stoppen. Bovendien levert dat weer een leuk zakcentje op voor mijn dochter, die vaak meehelpt bij het bezorgen.”
Nachtzoen
Eind deze maand, in het weekend van 27 en 28 juni, gaat Peter weer op pad, maar deze keer voor het goede doel: het Ronald McDonald Huis Nederland. Tijdens deze tocht, die sinds deze editie de naam HomeSports heeft gekregen, legt hij samen met een groep collega’s binnen 24 uur een parcours van 120 kilometer rondom Utrecht af. Zo hopen ze me elkaar een flink bedrag bijeen te wandelen. “Dat geld wordt gebruikt om families tijdelijk dichtbij hun zieke kind te laten verblijven", legt Peter uit. “Ronald McDonald heeft op loopafstand van een aantal ziekenhuizen een huis, vakantiewoning of, als het niet anders kan, een kamer, zodat ouders altijd in de buurt van hun kind kunnen zijn. Ze kunnen deze ’s avonds een nachtzoen geven of overdag langsgaan en een spelletje doen. Maar tegelijkertijd hebben de ouders ruimte om hun werk te doen. Zo hoeven ze niet in te zitten over het dagelijks heen en weer reizen en de kosten die dat met zich meebrengt. Zo dragen wij bij aan het ontzorgen van deze groep ouders. Vanaf de ziekenhuisopname tot het moment dat hun kind weer naar huis mag. Dat doel spreekt mij erg aan.”
Ontbijten bij ADO
Het is niet de eerste keer dat Peter en zijn collega’s van Stellantis Financial zich inzetten voor het goede doel. In 2012 deed het bedrijf mee met de Roparun en in juni 2022 werd voor het eerst gelopen voor het Ronald McDonald Huis. “Het parcours was toen uitgezet rond de Rotterdamse regio”, herinnert Peter zich. “Door de stad, maar ook dwars door de natuur. En je wandelt in de nacht, wat ook een aparte ervaring is. ’s Ochtends ontbeten we in het ADO stadion en de lunch was bij Sparta.” Wat zijn conditie betref, zou Peter zich elk jaar in kunnen zetten voor een goed doel, maar hij houdt het bewust bescheiden. “De lol zou er anders snel af zijn”, merkt hij op. “Daarbij kom je steeds bij dezelfde bronnen uit om geld op te halen. Ik wil voorkomen dat men denkt: ‘daar kom hij weer!’ De doelen waarvoor we lopen raken ons persoonlijk en ik vind het bijzonder dat we ons daar als bedrijfsteam voor inzetten.”
Veel koolhydraten
Omdat Peter van zichzelf al een fervent hardloper is, hoeft hij zich niet enorm voor te bereiden op de aanstaande HomeSports editie. Wel zorgt hij in de aanloop extra goed voor zijn lichaam. “Daarbij let ik vooral op wat ik eet”, vertelt hij. “Ik moet in de voorafgaande dagen veel koolhydraten naar binnen werken, want zo’n wandelestafette van 24 uur is tóch echt wel een kleine aanslag op het lichaam.”
Zijn gezinsleden steunen hem dan ook van harte, al lopen zij zelf niet mee tijdens de tocht. “Maar ongetwijfeld staan ze ergens op het parcours wel langs de kant om me toe te juichen”, besluit Peter glimlachend.
Wil je Peter en zijn collega’s steunen met hun wandeltocht voor het Ronald McDonald huis? Scan dan onderstaande QR code.







Meer nieuws uit Rijswijk?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie