Steek de handen uit de mouwen: strandschoonmaak Petten

PETTEN - Steek de handen uit de mouwen en help zondag 30 juni mee aan de strandschoonmaak Petten. Op een schoon strand is ruimte voor mensen, planten en dieren. Vogels kunnen voedsel zoeken, wij zandkastelen bouwen. Vogels kunnen broeden, wij door de branding slenteren. Om de natuurbeleving te vergroten, wil Stichting Duinbehoud een schoon strand en meer ruimte voor de natuur op het strand. Start 10.00 uur aan Strandweg 4 te Petten, eindigt 12.00 uur.
Natuur die er altijd al was, maar nu onder druk staat. In plukken zeewier leeft meer dan je denkt! Zeewier kun je dus laten liggen wanneer je afval (aangespoeld of achtergelaten) gaat opruimen. Door op te ruimen voorkom je dat bijvoorbeeld plastic (juist die héle kleine stukjes) weer in zee terecht komt of door vogels als voedsel worden gezien. Daar kan Stichting Duinbehoud wel wat hulp bij gebruiken.
Wanneer
Zondag 30 juni vanaf 10.00 uur organiseert Stichting Duinbehoud een strandschoonmaak op het strand van Petten. De groep start naast het voormalig informatiecentrum Zand tegen Zee (bij parkeerplaats Strandweg 4 te Petten). Na een korte introductie over de planten en dieren die je kunt tegenkomen op het het strand, maak je een wandeling over dit mooie gebied. Tijdens deze ronde ruim je samen afval op. Je loopt tot strandopgang Korfwater, waar uitleg wordt gegeven over alles wat jij gevonden hebt. Ook wordt toelichting gegeven over de bescherming van strandbroedvogels en de hulp die daarbij nodig is.
Wat neem je mee
Eventueel regenkleding en handschoenen om afval op te ruimen. En wat te eten en te drinken voor onderweg. Je krijgt een zoekkaart mee om leuke vondsten op naam te brengen en een zak voor het afval.
Aanmelden
Je kunt je aanmelden voor de strandschoonmaak actie via de website van Stichting Duinbehoud, zie https://www.duinbehoud.nl/excursies/.






Meer nieuws uit Schagen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie