Aankoop dorpscafé ‘Ons Eigen Kroeg’ grote stap dichterbij

Nieuws
OEK belangrijk voor het dorpsleven.
OEK belangrijk voor het dorpsleven. (Foto: Facebook Toneelvereniging OEK en OEK Jeugd )

SCHAGERBRUG – Onder grote publieke belangstelling is het bestuur van de stichting ‘Ons Eigen Kroeg’ (OEK) woensdag 16 oktober 2024 een stap dichterbij gekomen bij hun doel: de aankoop van het dorpscafé, de ‘huiskamer’ van Schagerbrug. Het dagelijks bestuur werkt nauw samen met een denktank van financiële deskundigen om het café, inclusief de appartementen, te kopen. De huidige eigenaren, de erven Pronk, hebben maanden geleden aangegeven het pand te willen verkopen. Sindsdien zet de stichting zich in om deze belangrijke ontmoetingsplek voor het dorp te behouden.

Steun vanuit het hele dorp

Tijdens een drukbezochte informatieavond werd duidelijk hoe groot de steun is voor het behoud van het dorpscafé. Hoewel de dorpsbewoners al waren geïnformeerd via de pers en een huis-aan-huisflyer, was het bestuur verrast door de grote opkomst en de bereidheid van bewoners en belangstellenden om mee te helpen. Voor velen is ‘Ons Eigen Kroeg’ namelijk niet zomaar een café, maar een plek vol herinneringen. Het pand aan de Schagerweg, dat al bijna 125 jaar bestaat, speelt een bijzondere rol in het dorpsleven. Hier worden toneelvoorstellingen opgevoerd, biljartavonden georganiseerd en vinden bruiloften, verjaardagen en andere bijeenkomsten plaats.

Waar een klein dorp groot in kan zijn

Financiering

Om de aankoop mogelijk te maken, moet de stichting nog 250.000 euro bijeenbrengen. Naast een lening bij de bank, een bijdrage van de stichting zelf en een lening van de lokale toneelvereniging, wordt een deel van de financiering opgehaald via certificaten. Tijdens de informatieavond werden inwoners opgeroepen te investeren in hun dorpskroeg door certificaten van duizend euro te kopen. In ruil hiervoor ontvangen investeerders een vaste rente. De respons was overweldigend: dankzij eerdere toezeggingen en de vele ingevulde aanmeldingsformulieren is het bedrag binnen handbereik.

Achter de schermen

Sinds 2015 huurt de stichting het pand en heeft het café, met hulp van vrijwilligers, flink opgeknapt. Zo zijn de toiletten vernieuwd, de geluidsinstallatie verbeterd en is de bar gerenoveerd. Wanneer duidelijk werd dat de eigenaren wilden verkopen, heeft de stichting direct een denktank opgericht om een plan van aanpak te maken. Het doel is om voor januari 2025 het benodigde bedrag binnen te hebben, aangezien de huur van het pand in oktober 2025 afloopt. Op 16 november wordt de balans opgemaakt en zal het bestuur beslissen welke vervolgstappen nodig zijn.

Meer nieuws uit Schagen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: