Nieuwe ‘Brievenbus aan de Hemel’ opent bij Crematorium Schagen

Nieuws
Schrijven als troost: Brievenbus aan de Hemel geopend
Schrijven als troost: Brievenbus aan de Hemel geopend (Foto: By Kim Boekhoven)

SCHAGEN – Een brief schrijven aan iemand die je mist. Bij Crematorium Schagen komt vanaf donderdag 27 augustus een bijzondere plek waar mensen dat kunnen doen. Die avond wordt daar de nieuwe Brievenbus aan de Hemel officieel geopend.

De brievenbus is een initiatief van Anita Meinema. Nadat zij haar man verloor, ontdekte zij dat het schrijven van brieven aan hem haar hielp om haar verdriet en gedachten een plek te geven. Vanuit die persoonlijke ervaring ontstond het idee om ook anderen een plek te bieden om woorden te geven aan gemis, herinneringen en liefde.

Persoonlijke woorden

Bij de Brievenbus aan de Hemel kunnen mensen een brief, gedicht, tekening, gedachte of een paar persoonlijke woorden achterlaten voor een overleden dierbare. De boodschap hoeft niet lang te zijn en er zijn geen vaste regels voor wat iemand schrijft.

“Brieven aan mijn man schrijven hielp mij enorm bij het verwerken van mijn verdriet”, vertelt Meinema. “Ik hoop dat deze brievenbus ook anderen kan helpen om gevoelens op papier te zetten en op een bijzondere manier in contact te blijven met degene die zij missen.”

Moment van herinneren

De boodschappen worden met respect behandeld. Eenmaal per jaar worden de brieven en andere persoonlijke bijdragen symbolisch aan het vuur toevertrouwd. Dat vormt een ritueel moment van herinneren en loslaten.

Inmiddels zijn op verschillende plekken in Nederland vergelijkbare Brievenbussen aan de Hemel te vinden. Met de nieuwe brievenbus krijgt ook Schagen zo’n plek waar mensen in alle rust stil kunnen staan bij iemand die zij missen.

De locatiemanagers van Crematorium Schagen, Dorien de Bruijne en Petra Zwagerman, zijn blij met het initiatief. “Iedereen draagt herinneringen met zich mee. Deze brievenbus biedt een mooie manier om die gevoelens een plek te geven.”

Opening op 27 augustus

De Brievenbus aan de Hemel wordt donderdag 27 augustus om 18.30 uur officieel geopend bij Crematorium Schagen aan de Haringhuizerweg 3. Anita Meinema draagt tijdens de bijeenkomst een persoonlijk gedicht voor. Na afloop is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten onder het genot van een hapje en drankje.

Iedereen is welkom en aanmelden is niet nodig. Wie wil, kan direct een brief, kaart, gedicht of andere persoonlijke boodschap meenemen en in de brievenbus achterlaten.

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van gemeente Schagen. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.

Woorden voor wie er niet meer is: brievenbus bij crematorium.

Meer nieuws uit Schagen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: