Buurt over afgebrand schoolgebouw aan Benesserlaan in Uitgeest: ‘’Blij dat er niets meer van over is’’

UITGEEST – “We waren ontzettend geschrokken. Ik was in de tuin en zag opeens een enorme rookwolk. Ik wist gelijk hoe laat het was. Het zat er al lang aan te komen, een paar weken terug was er ook al een poging tot brandstichting en dat kon nog worden voorkomen. De ruiten waren een tijdje terug al ingegooid en regelmatig liepen er jongeren in het pand”, vertelt José Zonneveld die pal tegenover het afgebrande pand woont. Vlak na de rookwolk ging José de buurt waarschuwen. Er stonden pal naast het brandende gebouw negen auto’s van bewoners, Die konden zonder enige schade net op tijd worden weggereden. Zondagavond 22 september woedde er een grote brand in het voormalige schoolgebouw en kinderopvang aan de Benesserlaan.
Ook buurtbewoonster Bianca van Wanrooij ervaarde de enorme vuurzee als behoorlijk bedreigend. Evenals de familie Zonneveld was het voor Bianca geen verrassing. ‘’Regelmatig hebben we de politie gebeld. Kijk, ik heb nog een video van de brand. Je kunt zien hoe heftig het was.’’ De beelden zeggen inderdaad genoeg.
Behoorlijk schrikken
Even verderop praat Bianca Bruins met haar buurvrouw over de chaotische zondagavond. “Ik kon op tijd mijn bedrijfswagen wegrijden van de parkeerplek bij het gebouw. Het was behoorlijk schrikken. Maar ik ben blij dat er van het gebouw niets meer over is. Iedereen in de buurt is blij dat het gebouw er niet meer staat.”
Hoekwoning
Korpsen uit de hele omgeving waren aanwezig. De grootste zorg was een hoekwoning pal naast het pand. Dat werd natgehouden door de brandweer en doorstond wonderwel schadevrij de vuurzee. Negen brandweerwagens waren aanwezig met tientallen brandweermensen. De buurt is de brandweer dankbaar voor het bluswerk. “De hele wijk had in de fik kunnen vliegen, maar dankzij de brandweer is dat voorkomen”, weet een bewoner te melden.
Asbest en roetdeeltjes
Tijdens de bluswerkzaamheden heeft de brandweer continu rekening gehouden met de aanwezigheid van asbest en dat deze mogelijk vrij zou komen. De hele avond en nacht zijn er metingen gedaan in de hele wijk. Hierbij zijn geen sporen van asbest aangetroffen. Wel kunnen er in de omgeving waar de rook overheen trok roetdeeltjes naar beneden zijn gekomen. Als je veel roet binnenkrijgt kan dat later schadelijk zijn. Je kunt roet op verschillende manieren binnenkrijgen. Zo kun je de deeltjes inademen als je in de rook staat, via je handen als je spullen aanraakt waar roet op zit of door groenten of fruit te eten waar mogelijk roet op zit. Als je in je tuin of op spullen roetdeeltjes vindt kun je deze weghalen met huishoudhandschoenen aan. Pak grotere stukken op en gooi ze weg bij het restafval. Als er zwarte aanslag of je auto, tuinmeubels of speeltoestellen zit kan je dat het beste met een warm sopje er af wassen. Gras kun je maaien. Het weggemaaide gras mag gewoon weggegooid worden in de GFT-bak. Mocht je een zandbak in de tuin hebben en is daar roet in terechtgekomen, schep het zand dan weg en vervang het door schoon zand. Spoel je schoenen af met water voordat je je huis weer binnen gaat.
Schade aan eigendommen
Als je schade hebt aan eigendommen kun je contact opnemen met je eigen verzekeringsmaatschappij. De gemeente is verantwoordelijk voor de openbare ruimte. Daarom maakt deze een inventarisatie van de hoeveelheid roet in de wijk. Na de inventarisatie wordt besloten om de gemeente het schoonmaken voor eigen rekening kan nemen of dat hier een extern bedrijf voor ingeschakeld moet worden.
Opruimwerkzaamheden pand
Het pand is zondag op maandagnacht al met de grond gelijk gemaakt met behulp van een sloopmachine, nadat het volledig afgebrand was. Bij de verdere sloop- en opruimwerkzaamheden houdt de gemeente rekening met de aanwezigheid van asbest. Een gespecialiseerd bedrijf wordt betrokken bij deze werkzaamheden om de veiligheid van de buurt zoveel mogelijk te garanderen.

Gratis webinar over studiefinanciering voor mbo studenten
Gratis webinar over studiefinanciering voor mbo studenten
17 mei, 08:58
Tata Steel investeert 20 miljoen euro in hightech kranen voor Oxy staalfabriek
Tata Steel investeert 20 miljoen euro in hightech kranen voor Oxy staalfabriek
16 mei, 17:51
Nieuwe expositie van Fotoclub Uitgeest in het gemeentehuis
Nieuwe expositie van Fotoclub Uitgeest in het gemeentehuis
16 mei, 12:43
Burgerlijke stand Uitgeest
Burgerlijke stand Uitgeest
16 mei, 08:33

Meer nieuws uit Uitgeest?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie