88e editie Tata Steel Chess Tournament in januari 2026

WIJK AAN ZEE - De 88e editie van het Tata Steel Chess Tournament wordt gehouden van 16 januari tot en met 1 februari 2026. Met een ijzersterke bezetting belooft het weer een mondiaal toptoernooi te worden.
De organisatie is in volle voorbereiding om er weer een memorabel schaakevenement van te maken. Er is een Masterstoernooi, een Challengerstoernooi, een amateurtoernooi en natuurlijk de bijbehorende evenementen in het dorp.
Lange traditie
Het Tata Steel Chess Tournament heeft een lange traditie. Het eerste toernooi werd gehouden als medewerkerstoernooi op het terrein van de Koninklijke Hoogovens in Wijk aan Zee. Later werd het via een regionaal toernooi een landelijk toernooi, om ten slotte uit te groeien tot een internationaal toernooi van wereldformaat.
Waarom schaken?
Tata Steel heeft gekozen voor schaken, omdat schaken strategisch denken is en gericht is op het vinden van creatieve oplossingen voor complexe vraagstukken. Tata Steel heeft diezelfde focus. Staal maken is een hightech proces met een cruciale rol voor innovatie. De medewerkers van Tata Steel werken aan het vinden van slimme oplossingen om processen en producten te verbeteren.






Meer nieuws uit Uitgeest?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie