Vlaardinger slaat alarm op social media over pumptrack Holy: ‘Deze rommel moet terug naar het gemeentehuis!’

Nieuws
De vernieuwe pumptrack in Vlaardingen.
De vernieuwe pumptrack in Vlaardingen. (Foto: RWM)

De pumptrack in de wijk Holy in Vlaardingen ligt onder vuur na recente werkzaamheden rondom de baan. Op sociale media en in reacties van gebruikers wordt stevige kritiek geuit op de huidige staat van de locatie, waar volgens betrokkenen sprake is van losliggend puin en een rommelige en mogelijk onveilige situatie.

De kritiek komt onder andere van een Instagramaccount dat speciaal is opgezet rond de pumptrack. Daar wordt de situatie op en rond de baan gedeeld en besproken door betrokken gebruikers en sporters. De eigenaar van het account schrijft dan ook: ‘Deze rommel moet terug naar het gemeentehuis!’

Verminderd plezier en veiligheidsrisico’s

Op foto’s en in reacties wordt gesproken over een verslechterde situatie op de baan. Daarbij wordt gewezen op verspreid materiaal rondom en op het parcours, wat volgens critici niet alleen het gebruiksplezier vermindert, maar ook risico’s kan opleveren voor gebruikers.

Eerdere kritiek

Eerder was er ook al kritiek op de nieuwe pumptrack. De jongeren waren in december enthousiast over de nieuwe, lichtgewicht pumptrack, maar ervaren rijder Leroy Jeup is juist kritisch: volgens hem is de baan in Holy te klein en te weinig uitdagend voor gevorderden, waardoor hij liever uitwijkt naar plekken als Rotterdam of Alphen aan den Rijn. Hoewel hij erkent dat de oude skatebaan is vervangen en er iets nieuws voor terug is gekomen, noemt hij het vooral een eenvoudige beginnersbaan zonder beloofde extra’s zoals een halfpipe, die bovendien ongunstig ligt en volgens hem zelfs tot valpartijen en blessures kan leiden.

Meer nieuws uit Vlaardingen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: