Sterrenteam in actie voor Huis aan het Water: “Dat geeft voldoening”

Nieuws
Nol Vink en Frank Stuurman.
Nol Vink en Frank Stuurman. (Foto: Evert Ruis) )

VOLENDAM/ KATWOUDE – De Mastermate Fietstour voor het goede doel wordt, wegens het grote succes van vorig jaar, opnieuw georganiseerd. En wel op zaterdag 24 mei 2025. De deelnemers – waaronder een sterrenteam met onder anderen Frits Barend, Marianne Timmer en Bob de Jong – zullen 50 of zelfs 100 kilometer fietsen om zoveel mogelijk geld op te halen voor Stichting Huis aan het Water. Bij Huis aan het Water in Katwoude kunnen mensen terecht die worden getroffen door kanker. Organisator Nol Vink,  winkelcoördinator van Mastermate Volendam: “Het is mooi om iets voor het goede doel te kunnen doen in het kader van maatschappelijk verantwoord ondernemen. Ik draag Stichting Huis aan het Water een warm hart toe, omdat ik uit eigen ervaring weet welk goed werk deze stichting verricht. Ik en collega Frank hopen op veel aanmeldingen, zodat het een succesvolle tour wordt met een mooie opbrengst voor Stichting Huis aan het Water!”

Vorig jaar werd het evenement voor het eerst opgezet door organisatoren Nol Vink en Frank Stuurman, vestigingsleider Mastermate De Goorn. De twee heren delen een passie voor wielrennen en hebben zelf al enkele grote toertochten op hun naam staan, zoals Luik-Bastenaken-Luik. Ze besloten zelf een toertocht te organiseren, gekoppeld aan een goed doel. Dit bleek een succes.

Tocht vorig jaar groot succes 

“We waren niet ontevreden met het resultaat van het evenement vorig jaar. We konden een mooie cheque van 2.100 euro doneren aan Stichting Carmar. Deze stichting heeft een woongroep gerealiseerd voor jongeren met een verstandelijke beperking in Volendam. De stichting was erg dankbaar voor de donatie.”

Liefhebbers van wielrennen

Nol Vink: “Het idee van een sponsorfietstocht speelde al een aantal jaren door mijn hoofd, maar het kwam er steeds niet van. De organisatie van zo’n evenement vind ik leuk om te doen, maar het is gewoon veel werk naast de dagelijkse bedrijfsvoering.” Toch liet het idee hem niet los, en hij besloot het voor te leggen aan collega Frank Stuurman. “Uiteraard reageerde ik positief. Ook ik ben een groot liefhebber van wielrennen. Enkele jaren geleden heb ik zelf wat tochten gereden, maar bij de laatste tocht ging het zó steil omhoog dat ik het voorlopig wel even genoeg vond. Zelf fietsen heb ik nu op een laag pitje gezet, maar zo’n evenement organiseren vind ik prachtig. Ik vind het fijn om iets te kunnen betekenen voor de medemens. Als je dan vanuit je bedrijf zo’n evenement kunt opzetten, mensen een leuke dag kunt bezorgen én een mooi doel kunt steunen, dan ben ik gewoon erg blij. Dat geeft voldoening,” aldus Stuurman.

Voorbereidingen

De voorbereidingen zijn al in volle gang en de routes zijn bij wijze van spreken al uitgepijld. “Ja, dat pakken we dit jaar even anders en beter aan,” zegt Stuurman lachend. “Van elk evenement leer je weer. Er komt best veel kijken bij de organisatie: stempelposten regelen, contact met de gemeente, catering verzorgen. Prima, maar vorig jaar stonden we om zes uur ’s ochtends nog de route uit te pijlen. Dat gaat ons dit keer niet gebeuren. Beide routes staan nu keurig op tijd uitgepijld!”

Extra route van 50 km

“We hebben dit jaar ook een extra, kortere route van 50 kilometer toegevoegd. Zo kunnen ook recreatieve fietsers meedoen. Dan is het wat toegankelijker voor iedereen! Je hebt dus niet per se een racefiets nodig, ook recreanten of toerfietsers kunnen deelnemen”, aldus Vink.

Gratis bidon en shirtje 

Bij inschrijving (15 euro) ontvangt men een bidon en een shirtje, die men allebei mag houden – leuk als aandenken. De volledige opbrengst van de inschrijving gaat naar het goede doel!

Starten kan tussen 07:30 en 08:00 uur bij Mastermate in Volendam. Daarna wordt er koers gezet richting de Mastermate-vestigingen in Zwaagdijk en De Goorn. Deelnemers hebben tot uiterlijk 12:30 uur om te finishen in Volendam.

Feestelijke start en finish

Ook voor fans van de deelnemers is het leuk om een kijkje te nemen bij de start of finish. Vink: “We hebben buiten een tent staan en zorgen voor wat gezelligheid. Er kan wat gegeten en gedronken worden (tegen betaling). Maar er is ook een leuke loterij. We zorgen voor mooie prijzen. De lootjes kunnen aangeschaft worden in de ochtend. Voor de deelnemers is er ook een mooie hoofdprijs te winnen. Elke deelnemer krijgt een gratis lootje en maakt kans op een mooie hoofdprijs. Maar wat het is blijft nog even een verrassing!” Ook kun je natuurlijk nog een glimp opvangen van het sterrenteam dat speciaal fietst voor het goede doel.

Aanmelden

Meedoen kan door jezelf aan te melden via de divema.nl/wielerronde

Meer nieuws uit Waterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: