Winst voor alle Westlandse handbalsters

In de tweede competitieronde behaalden alle Westlandse topdamesteams een overwinning.
door Jan de Vreede
De heren van Quintus konden niet delen in het succes: titelkandidaat Tachos greep de overwinning in Kwintsheul. De start zag er veelbelovend uit voor de herentalenten uit De Heul: onder leiding van de ervaren Rick van Ravensteijn kon Quintus halverwege het eerste deel een 8-5 voorsprong nemen. Die werd kort daarop, ondanks een genomen time-out, in een zwakke fase van de Westlanders door de Waalwijkers tenietgedaan (11-12). Quintus herstelde knap en met de kanonskogels van Youri Schutte uit de 2e lijn ging Quintus met een positieve 15-13 de rust in.
In het tweede deel namen de bezoekers de leiding door scherpte en ervaring over, waarbij de Heulenaren onnodig aan de noodrem moesten trekken, wat de nodige strafminuten opleverde. In het laatste deel behield de tegenpartij constant 5 punten voorsprong tot aan het eindsignaal. Eindstand: 24-29.
Voor de neutrale toeschouwer was het een leuke partij waarin van alles voorviel wat de sport aantrekkelijk maakt: snelheid, het gevecht om de bal in het veld en aan de cirkel, slimme acties met verrassende afspeelmogelijkheden, schutters uit de 2e lijn en doelmannen met “onmogelijke” reddingen.
Topscoorders Quintus: Rick van Ravensteijn 7x raak, René de Bakker 4x, Dexter de Groot – Youri Schutte – Koen van Leeuwen – Jorian Baauw en Xavie Bjorkstrom allen 2x.
Zaterdagavond gaan de heren bij de koploper van de Next Handball League, DFS Arnhem, op bezoek.
Quintus – DSVD
De Quintus-handbalsters behaalden een knappe overwinning in Deurningen.
Na een stroef begin en kleine achterstand werd dit rechtgezet en via 4-8 een comfortabele 10-18 ruststand bereikt. Daarna werd het via 17-26 halverwege het 2e deel een 23-30 eindstand. Cirkelloopster Fem Boeters was menigmaal ongrijpbaar voor de tegenpartij.
Quintus blijft meedraaien in de top 3. Dinsdag 16 september a.s. komt titelkandidaat SEW van de SHLW op bezoek in De Heul. Aanvang 20.30 uur.
WPK Westlandia – SEW
WPK Westlandia-dames behaalden de winst op het opleidingsteam van titelkandidaat SEW.
Na een overrompelende start kon men het vertoonde spel niet doortrekken en mede door tijdsstraffen werd het spel rommeliger. De ploeg uit Wognum kon bij rust terugkomen en met een 14-15 stand de kleedkamer opzoeken.
In het 2e deel bleef het duel fysiek en onrustig, waarbij de scheidsrechters regelmatig moesten ingrijpen. Aan de kant van SEW vielen 2 rode kaarten, waardoor de spanning opliep. Beide teams bleven strijden en lang kon de winst nog alle kanten op. In de slotfase maakte WPK Westlandia het verschil. Met doelpunten van de ervaren afstandsschutster Rebecca Swaans, de uit eigen jeugd overgekomen Evi Dijkzeul en het sterke collectieve optreden in het spannende slotdeel, werd de zwaarbevochten winst van 26-25 behaald. Zondag a.s. speelt WPK Westlandia de derby tegen het opleidingsteam van Quintus in de Eekhouthal. Aanvang 14.30 uur.
VENECO VELO - Venlo
VENECO VELO behaalde in dezelfde Next Handball League Women, de voorheen landelijke 1e divisie, een knappe overwinning op de talenten van Venlo. In het eerste deel werd ruim afstand genomen en stond de verdediging onder doelvrouwe Minke van den Nieuwenhuis compact. In het 2e deel, met de teruggekeerde Femke Erkens onder de lat, sloeg de twijfel onder druk van de opgejaagde Venlose toe, maar VENECO hield stand en haalde met 19-18 hun 2e winst binnen.
Donderdag 18 september speelt VENECO VELO voor de NHV-beker tegen Quintus 3 in de VELO-hal. Aanvang 20.30 uur.
Dinsdag 23 september om 20.30 uur wordt in Wateringen de competitiewedstrijd tegen VOC 2 gespeeld.








Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie