Docent Floracollege viert dubbel jubileum met 30ste musical in De Naald

Algemeen
‘Mad World’ is een toekomstverhaal over een wereld waarin iedereen aardig is voor elkaar..
‘Mad World’ is een toekomstverhaal over een wereld waarin iedereen aardig is voor elkaar.. (Foto: Richard Kok)

Op donderdag 29 en vrijdag 30 juni speelt de musicalklas van het Floracollege de musical ‘Mad World’ in Westlandtheater De Naald. Het is niet alleen de afsluiting van een reeks van zes shows, maar bovendien een extra feestelijke. ‘Mad World’ is namelijk de dertigste musical die geschreven en gecomponeerd is door muziekdocent Hans Tobel, die bovendien ook nog precies 25 jaar in dienst is bij het Lentiz Floracollege. Een dubbel jubileum dus.

‘Mad World’ is een toekomstverhaal over een wereld waarin iedereen aardig is voor elkaar. Het gedrag van iedereen wordt in de gaten gehouden door supercomputer Uni. Goed gedrag wordt beloond met punten voor je status. En met een hogere status kom je verder in het leven, want dan krijg je toegang tot een betere school, een groter of verdere reizen. Iedereen in deze wereld is perfect en gedraagt zich dus voorbeeldig. Een perfecte maatschappij, toch? Maar toch heeft deze wereld een keerzijde.

Een perfecte maatschappij, toch? Maar deze wereld heeft een keerzijde

Het Floracollege produceerde onder leiding van Tobel in 2005 voor de eerste keer een musicalvoorstelling, waarbij meteen niet alleen voor eigen leerlingen en ouders werd gespeeld, maar ook voor openbaar publiek. Het succes van deze eerste show, leidde tot de oprichting van een speciale musicalklas in datzelfde jaar. Hans Tobel legt uit: "Uitgangspunt is nog steeds het maken van een zo professioneel mogelijke voorstelling met ook aandacht en budget voor speciaal gemaakte kostuums en decors en gespeeld in theaters. Bovendien worden alle werkzaamheden voor en achter de schermen zoveel mogelijk door leerlingen aan de school vervuld. Dus niet alleen zang, spel en dans, maar ook zaken als theatertechniek, kap & grime en de catering." Extra speerpunten zijn, dat alle muziek van de musicals altijd live wordt uitgevoerd en dat er niet wordt teruggegrepen op bestaande musicals, maar dat script en muziek speciaal voor de school door Tobel worden geschreven.

Script en muziek worden speciaal voor de school geschreven

Hans vervolgt: "Na de musicalklas volgen een jaar later speciale sportklassen en kunstklassen, omdat de praktijk uitwees, dat leerlingen gemotiveerder zijn voor schoolwerk, als ze daarbij ook de kans krijgen om hun andere talenten te ontwikkelen." Inmiddels in het Floracollege uitgegroeid tot een erkende Cultuurprofielschool, waar ieder schooljaar meerdere theaterproducties worden geproduceerd en is er een structurele samenwerking met de Dutch Academy of Performing Arts, een professionele musicalopleiding in Den Haag. Door deze samenwerking kan een aantal leerlingen op het Floracollege al vanaf klas 1 het vak musical kiezen, waarbij ze les krijgen van echte musicalartiesten.

Mad World

De musical ‘Mad World’ is te zien op donderdag 29 juni om 19.00 uur en op vrijdag 30 juni om 20.15 uur in WestlandTheater De Naald in Naaldwijk. De voorstelling duurt ongeveer twee uur. Halverwege is er een pauze. Kaarten zijn verkrijgbaar via westlandtheater.nl.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: