Indrukwekkende actie voor Jade: inzamelingsactie gestart voor blijvend eerbetoon

Nieuws
Jade Kops zette zich de afgelopen jaren intensief in voor kinderen met kanker.
Jade Kops zette zich de afgelopen jaren intensief in voor kinderen met kanker. (Foto: PR)

‘s-Gravenzande - Voor de 19-jarige Jade Kops uit ’s-Gravenzande is een inzamelingsactie gestart om een blijvend eerbetoon te realiseren. Met de actie ‘Bedankt lieve Jade’ willen initiatiefnemers geld ophalen voor een beeld dat haar inzet voor lotgenoten zichtbaar maakt.

Het idee is om een groot bronzen beeld van een vlinder te laten maken. De vlinder staat symbool voor hoop, transformatie en vrijheid. Het beeld moet een plek krijgen in de buitenruimte in ’s-Gravenzande, de woonplaats van Jade. Het eerbetoon is bedoeld voor haar én voor andere kinderen die strijden of hebben gestreden tegen kanker.

Initiatiefnemer Ruben den Hoog uit Naaldwijk noemt het moment passend. “Het is nu een ‘mooi’ moment om Jade te eren voor alles wat zij heeft gedaan, zowel voor haar lotgenootjes als voor zoveel anderen.” Volgens hem hebben inmiddels duizenden mensen via de actie hun dankbaarheid uitgesproken. Met het beeld moet die waardering blijvend zichtbaar worden.

Grote betrokkenheid

De inzamelingsactie heeft als doel om minimaal 15.000 euro op te halen. Dat bedrag is nodig om een duurzaam bronzen beeld te laten maken. Doneren kan via de actiepagina: https://www.geef.nl/nl/actie/bedankt-lieve-jade/donateurs.

De actie krijgt online veel aandacht. Op Instagram volgen inmiddels ruim 17.000 mensen het initiatief via @bedanktlievejade.

Inzet van Jade

Jade Kops zette zich de afgelopen jaren intensief in voor kinderen met kanker. Ze haalde meer dan 2 miljoen euro op voor het Prinses Máxima Centrum en richtte een eigen stichting op. Daarmee realiseerde ze twee vakantieverblijven in ’s-Gravenzande, waar zieke kinderen en hun families tijdelijk kunnen verblijven.

Daarnaast schreef ze het boek ‘Voor altijd jong; mijn leven met kanker’ en deelt ze haar verhaal via Instagram, waar ze meer dan 420.000 volgers heeft. In oktober 2024 ontving ze een Koninklijke onderscheiding en kreeg ze bezoek van koningin Máxima.

Jade is ongeneeslijk ziek en bevindt zich in de laatste fase van haar leven. Begin maart kreeg ze te horen dat haar levensverwachting nog enkele weken is. Inmiddels brengt ze het grootste deel van de dag in bed door.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: