Van ‘s-Gravenzande tot Naaldwijk: deze 10 veranderingen aan scholen zitten in de pijplijn

Van een nieuwe school in de wijk Waelpark in ‘s-Gravenzande tot het nieuwe Vakcollege+ in Naaldwijk: de komende jaren verandert er nogal wat in het scholenlandschap in Westland. In 2023 presenteerde het college van B en W hier plannen voor. Scholen in Naaldwijk, De Lier, ‘s-Gravenzande, Honselersdijk, Poeldijk, Monster en Wateringen gaan op de schop; er worden nieuwe scholen gebouwd, sommige scholen worden gerenoveerd en er gaan ook scholen ‘samenwonen’. Wethouder Anko Goudswaard (GemeenteBelang Westland, o.a. Onderwijs) gaf deze week een update over hoe het met alle ‘schoolverhuizingen’ gaat.
De volgende tien scholen worden de komende jaren nieuw gebouwd, of er verandert iets aan.
1. Nieuwbouw Waalcampus, ’s-Gravenzande
In de wijk Waelpark in ’s-Gravenzande wordt een nieuwe school gebouwd voor 400 leerlingen. De school is nu tijdelijk gevestigd aan de Dijckerwaal 20 en de nieuwe locatie is klaar in de zomer van 2024.
2. Nieuwbouw Molensloot, De Lier
De Prins Willem-Alexanderschool krijgt een nieuw gebouw in De Lier, met plek voor 300 leerlingen. De bouw moet eind 2024 klaar zijn. De oude locatie wordt in 2025-2026 gebruikt voor een andere school, De Ondernemende School Westland.
3. Ontmoetingsschool, Wateringen Noord
In Wateringen Noord komt een nieuwe school. De voorbereidingen zijn in volle gang, maar door vertraging zoekt de gemeente naar extra oplossingen om schoolplekken te verdelen.
4. Vernieuwing De Hoeksteen, Honselersdijk
De basisschool De Hoeksteen wordt vernieuwd als onderdeel van het project ‘Huis van de Buurt’. Er komt ook nieuwbouw voor Vitis Welzijn, Bibliotheek Westland en kinderdagopvang Kwest. De bouw begint zodra alle overeenkomsten rond zijn.
5. Onderwijs- en ontmoetingsplaats ‘De Expeditie’, Poeldijk
De Expeditie vervangt twee oude scholen en biedt ruimte aan 300 leerlingen in het basisonderwijs en 500 in het voortgezet onderwijs. De bouw start na verdere afstemming met de omgeving.
6. Herman Broerenschool, Monster
De Herman Broerenschool voor kinderen met een ontwikkelingsachterstand wordt tijdelijk gehuisvest aan de Hazelaarstraat in Monster. De gemeente praat met de buurtbewoners over parkeeroverlast en past de verkeersregels aan. In 2026 wordt gekeken naar een permanente locatie.
7. De Hoogvlieger, Naaldwijk
Een nieuwe locatie voor De Hoogvlieger wordt onderzocht. Er wordt gekeken naar samenwerking met een theater en woningen boven de school. Ook de mogelijkheid om sportfaciliteiten te delen met sportpark De Hoge Bomen wordt bekeken.
8. Gymzalen ISW Sweelincklaan, ’s-Gravenzande
Twee gymzalen worden vernieuwd. De bouw start in de zomer van 2024 als er geen bezwaren zijn.
9. Tijdelijke huisvesting ISW Hoogeland
De tijdelijke huisvesting is in gebruik genomen en wordt in de toekomst mogelijk hergebruikt voor andere scholen.
10. Vakcollege+, Flora Campus Westland
Er komt een nieuw Vakcollege+ met sporthal. De plannen zijn goedgekeurd en de bouw start eind 2025.






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie