Uit de fabriek geklapt

Peppie & Kokkie

Algemeen
Peppie en Kokkie in de fabriek van Albert Heijn aan de Oostzijde.
Peppie en Kokkie in de fabriek van Albert Heijn aan de Oostzijde. (Foto: aangeleverd)

ZAANSTREEK - Koos van der Woude kwam op 11 oktober 1965 als 20-jarige knaap als monteur in dienst bij de productiebedrijven van Albert Heijn. Dat werk deed hij tot de verhuizing in 1993. Het leverde hem veel mooie verhalen op die de inmiddels 76-jarige Zaandammer heeft opgeschreven. In het Zaans Stadsblad publiceren we zijn mooiste pennenvruchten in de rubriek ‘Uit de fabriek geklapt’.

Tussen 1973 en 1978 was op tv een serie van de KRO ; Peppie en Kokkie zoeken werk, gespeeld door Gerard van Essen en Herman Kortekaas. In de fabriek van Albert Heijn aan de Oostzijde waren hiervoor ook opnames.

Een scène speelde zich af in de ontbijtkoek fabriek. Vooral bij het omkeerapparaat werd het een knoeiboel van jewelste. Twee buitenlandse werknemers, stonden er hoofdschuddend naar te kijken. Hier snapten ze helemaal niets van. Ze werkten zelf pas enkele maanden als gastarbeiders op deze afdeling. De chef werd aan zijn mouw naar de werkplek getrokken waarbij ze uitriepen: “Baas, die mensen niet goed voor deze werk hoor!”.

Een andere plek was de afdeling waar toffees en andere soorten snoep gemaakt werd. Hier was de volgende scene. De als matrozen verklede artiesten Peppi en Kokki, wilden hier aan de arbeid en raakten verstrikt in het taaie toffeedeeg. Hierbij liep de trekstang vast. “Is er geen monteur”, riep de kleinste van het stel, met zijn armen hulpeloos in de lucht. Ik had net een klein klusje achter de rug en stond met mijn gereedschapskist in de hand te kijken.

“Ja hoor, daar is ie al”, brulde ik en deed een paar passen naar voren op het artiesten pad. Iets wat zeker niet in goede aarde viel, want er werd heel hard: “Cut… Cut”, geroepen. De term om opnames te onderbreken als er iets niet goed ging. De twee matrozen keken mij verstoord aan, waarbij de dikke Peppi, uitriep: “We worden toch niet leuker dan de artiesten hè?”.

De regisseuse, kwam op me toelopen en had zo’n deelbaar schoolbordje in haar hand. Take 3 stond er op en ze verzocht me dringend buiten de afdeling te gaan. Nu zou er wel take 4 volgen. Een aantal medewerkers stond lachend toe te kijken, die zagen de humor er wel van in; einde tv carrière van Koos. Maar een dvd van de opnames bekijk ik nog steeds met veel plezier.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: