
ZAANSTAD - Buddha zei eens: “Het grootste geschenk dat je kunt geven, is licht in de harten van anderen.” Bij de meest nuchtere Zaankanters, spreekt Buddha misschien niet direct aan, maar deze uitspraak past wel erg goed bij de tijd van het jaar. De wintertijd is ingegaan en de donkere dagen zijn in aantocht. Het licht aansteken, is letterlijk en figuurlijk iets waar nu behoefte aan is.
Wat mooi om te zien dat in Zaanstad alom de schouders eronder worden gezet, om het straatbeeld én de harten van mensen te verlichten. De winkelgebieden krijgen gezellige verlichting. De lampjes in de tuinen en huiskamers gaan aan en er zijn prachtige initiatieven vanuit de stad om Zaankanters samen te brengen. Juist nu, in een tijd waarin men regelmatig tegenover elkaar staat, is het belangrijk dat we elkaar zien en elkaar het licht in de ogen gunnen.
Het lichtspektakel Wonderlicht, in het Burgemeester in ’t Veldpark, was een mooi voorbeeld. Zo’n 11.000 Zaankanters deden mee aan de georganiseerde wandeling langs de sprookjesachtige lichtinstallaties. En nog eens 4.000 mensen bezochten alleen het gratis toegankelijke festivalterrein, met kraampjes, live muziek en vuurkorven. Dat was allemaal niet mogelijk geweest, zonder de hulp van de vele vrijwilligers.
Nog een mooi initiatief is “Magisch Saendam”, mogelijk gemaakt door de Ondernemersvereniging BIZ Stadshart Zaandam. Op verschillende locaties kunnen jong en oud in de huid kruipen van de tovenaar Harry Potter en de magie ontdekken in zichzelf, in de omgeving en in elkaar.
En dat doet me ook denken aan de toepasselijke uitspraak van Perkamentus, het schoolhoofd van Harry Potter: “Geluk kan zelfs in de donkerste tijden worden gevonden, als men eraan denkt om gewoon het licht aan te doen.”
Beste Zaankanters, laten we niet vergeten om de komende donkere dagen, samen het licht in onszelf en in elkaar op te zoeken.
Jan Hamming,
burgemeester van Zaanstad






Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie