Tinteltuin en Parteon

Nieuws
Parteon heeft plannen om boven het nieuw te bouwen kinderdagverblijf aan de Elzeboom appartementen te realiseren.
Parteon heeft plannen om boven het nieuw te bouwen kinderdagverblijf aan de Elzeboom appartementen te realiseren. (Foto: Dirk Karten)

KOOG AAN DE ZAAN – “De zorgvuldigheid staat voorop. Daarom willen we eerst de omwonenden informeren over de bouwplannen om een nieuw kinderdagverblijf met daar bovenop appartementen aan de Elzeboom te bouwen voordat we de pers informeren”, geeft de perswoordvoerster van Parteon als antwoord op de vraag ‘wat gaat er door Parteon gebouwd worden in de wijk Westerkoog?’

Koog aan de Zaan

Bewoners van de wijk kregen onlangs de uitnodiging in de bus voor een informatiebijeenkomst over de bouwplannen rond kinderdagverblijf De Golfbreker van Tinteltuin. Die huurt de ruimte van Parteon.

Vragen en antwoorden

Parteon houdt de informatiedeur voor de media dicht waardoor wijkbewoners pas op de bijeenkomst hun vragen kunnen stellen. En mogelijk antwoord krijgen op vragen als; wat wordt er gebouwd en wanneer? Hoe hoog wordt het appartementencomplex en is er – net als bij nieuwbouwplan Aan de Molenwerf dat momenteel wordt gebouwd - sprake geweest van een schaduwberekening richting bestaande bouw? Komen er parkeerplaatsen voor de extra inwoners? Wat voor gedachten zijn er over de toegangswegen naar het hart van de wijk? Moet alle het (werk)verkeer door smalle straten als de Cacaomolen, Papiermolen en Korenmolen? Wordt de funderingspalen geschroefd - zoals dat is gebeurd bij een deel dat dicht bij de bestaande bebouwing moest komen bij plan Aan de Molenwerf - of worden de palen de grond in geslagen?

Groene wijk wordt nieuwbouwwijk

De eens zo groene en beetje dromerig stille wijk wordt momenteel in hoog tempo volgebouwd. Los van het kinderdagverblijf zijn in de wijk basisscholen De Golfbreker en De Watermolen gevestigd. Het grote grasveld dat er ooit lag is al jarenlang de plek waar Odion Dynamica speciaalonderwijs is gevestigd.

Met de bouw van nieuwbouwproject Aan de Molenwerf komen er twintig sociale huurappartementen en 57 koopappartementen bij. Daarvoor is al een deel van de openbare parkeerplaatsen bij het winkelcentrum opgeofferd. De groenstrook langs het fietspad dat dwars door de wijk ligt is ingericht als tijdelijke parkeerlocatie. Met de komst van extra appartementen is het de vraag of ze permanent worden en of de groenstrook terugkomt. Genoeg vragen die er leven in de wijk bij de mensen die wij daar spraken.

Inloopbijeenkomst

Op maandag 2 februari is er van 18.15 uur tot 19.15 uur inloop in het (tijdelijke) buurthuis De Vuister aan de Molenwerf. Tijdens deze – doorloop - bijeenkomst geeft Parteon verdere uitleg over de nieuwbouwplannen.

Nog geen bouwvergunning aangevraagd

Wij hebben ook bij de gemeente Zaanstad vragen gesteld over de bouwplannen. Daar weet men niet veel meer dan dat er een informatiebijeenkomst is gepland. Wel laat de gemeente weten dat er nog geen bouwvergunning is aangevraagd.

Kinderdagverblijf De Golfbreker van Tinteltuin aan de Elzeboom in Westerkoog.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: