Succesvolle editie van Foodfestival aan de Zaan
WORMERVEER - De Zaanweg in Wormerveer was afgelopen vrijdag 8 juli een avond lang één groot openluchtrestaurant. Foodfestival aan de Zaan bracht in de Zaanbocht, die bekend staat om de monumentale panden en oude pakhuizen aan het water, 80 foodtrucks en -kramen bij elkaar. Het Zaanse evenement trok deze derde editie maar liefst 15.000 bezoekers.
De 80 koks serveerden vanuit hun keukens een diversiteit aan gerechten: van Aziatisch, Arabisch, Italiaans, Amerikaans en Mexicaans tot Hollandse pannenkoek. Zelfs de Zaanse burgemeester Geke Faber en wethouders Dennis Straat (Zaanstad) en Jeroen Schalkwijk (Wormerland) bonden speciaal voor deze avond even een schort voor.
Bijna een derde van de foodtrucks en -kramen kwam uit de Zaanstreek, van oudsher een belangrijke regio in de food industrie. Voor kinderen was er een speciaal Kidsplein ingericht met naast lekker eten een zweefmolen en tal van activiteiten. Een DJ, singer-songwriters en bandjes zorgden, verspreid over het festival, voor muziek en ook de winkels op de Zaanweg waren ter gelegenheid van het foodfestival tot laat op de avond open. 24kitchen was op het festival om een aflevering van het programma The Foodtruck Challenge te filmen en liet het publiek voor jury spelen.
Initiatiefnemers van het Foodfestival aan de Zaan zijn Karen en Anne, de eigenaressen van culinaire cadeau en kookwinkel K’OOK! In Wormerveer. Hun winkel werd in maart 2016 nog in Amerika bekroond als beste kookwinkel van de wereld. Het festival werd mede mogelijk gemaakt door gemeente Zaanstad, die onder de noemer 'Stad aan de Zaan' diverse evenementen ondersteund die de mooie kanten van Zaanstad, het Zaanse water en groen en het erfgoed.






Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie