Voetbal in de Zaanstreek

Sport
Sporting Krommenie bezwijkt onder ZCFC druk
Sporting Krommenie bezwijkt onder ZCFC druk (Foto: Theo van Vlaanderen)

Gesteld mag worden dat er weer een weekeinde vol verrassingen achter de rug ligt. Ook een competitieronde waarin de koplopers deden wat er van hen verwacht werd.

De drukstbezochte wedstrijd op zaterdag was er eentje uit de Zondag 2e klasse A. Fortuna Wormerveer ontving SVA en net als in de eerste wedstrijd trokken de Gladoren met een 1-0 winst aan het langste eind. In deze klasse groeit de middenmoot gestaag. 

In het reguliere zaterdagvoetbal is de 2-1 nederlaag van OFC in 4A bij Egmond opvallend. De pijn van de tegenslag was ongetwijfeld snel verwerkt omdat concurrent SVW’27 verloor bij TOB. In dezelfde klasse verslikte ZVC’22 zich lelijk tegen rode lantaarndrager  Vrone (0-0) waar Westzaan op de ranglijst afstand van DZS nam na de 2-1 winst.  

In de AZ-hoek voldeed ZCFC aan haar verplichtingen door de zaterdagballers van Sporting Krommenie met een 4-0 nederlaag huiswaarts te sturen. Koploper Blauw Wit kende geen problemen bij en met Koedijk (1-7) waar Jisp ondanks de ervaren doelman Rik Remmelzwaal onder de lat Wieringermeer moest laten gaan met een 1-2 winst in de tas 

Op zondag opvallend veel Saens succes. In de tweede klasse wist KFC minder makkelijk van Meervogels’31 te winnen dan de 4-0 uitslag doet vermoeden. 

In 3B lijkt het met de week spannender te worden. Sporting Krommenie doet weliswaar (nog) niet mee om de ereplaatsen, maar de 3-0 zege op DSS is goed voor het moreel. Dat onderdeel werd bij de voetballers van WSV’30 na de 2-1 nederlaag bij Swift wederom stevig op d proef gesteld. Een prima resultaat viel áchter het spoor’ bij Saenden te noteren. Koploper ROAC werd een beschaafd pootje gelicht (3-1). Daar waren ze in en bij Assendelft extra blij mee. Zelf wonnen de zwartwitten op het nippertje van TOS Actief (2-1). Voor Hercules Zaandam viel er geen eer te behalen tegen De Meteoor (1-3)
In de vierde klasse C kende koploper Rood Wit Zaanstad een vrije ronde. RCZ versloeg directe concurrent DIOS met 2-1 en is nu de naaste belager van Rood Wit Zaanstad.

Voor Zaandijk was er tegen Heemstede (de naaste concurrent al is dat qua punten niet de juiste omschrijving) geen vuiltje aan de lucht (3-0 winst) en kan er alvast een programma worden samengesteld om de titel op de juiste wijze te gaan vieren. 

PROGRAMMA 

Zondag 16 februari: Saenden-Assendelft 

Zaterdag 1 maart: DZS-ZVC ‘22, SVW ‘27-Westzaan, 14.30 uur, OFC-Jong Hercules, Blauw Wit W-Kadoelen, Opperdoes-Jisp, Sporting Krommenie-Wherevogels, De Blokkers-ZCFC.  

Zondag 2 maart: JVC-Fortuna Wormerveer, KFC-Limmen, SVA-FC Uitgeest, Bergen-Saenden, DSS-Assendelft, Swift-Sporting Krommenie, Tos Actief-Hercules Zaandam, WSV ‘30-BVC Bloemendaal, CTO ‘70-RCZ, Rood-Wit Zaanstad-COAL en OSC (A)-Zaandijk.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: