Op zoek naar echte edelstenen

ZAANDAM - Bij vlagen is het al behoorlijk koud. Ideaal weer voor binnen-activiteiten. Bijvoorbeeld in het Natuurmuseum. Daar kun je aanstaande zondag, 16 februari, onder begeleiding van vrijwilligers van geologievereniging Amathysta op zoek gaan naar heel bijzondere edelstenen. Zoals robijn, saffier, topaas, granaat, toermalijn en nog vele andere soorten.
Je moet de edelstenen zelf zoeken. Daarna word je door de vrijwilligers geholpen bij het schoonmaken en het determineren van de stenen. Er staan microscopen opgesteld, zodat je de glinsteringen van nabij kunt bewonderen. Na afloop mag je jouw vondsten mee naar huis nemen, voor jouw eigen thuismuseum.
Deelname aan de activiteit bedraagt € 3,50. De toegangsprijs voor het museum bedraagt €4,00 (volwassen begeleiders en Vrienden van het ZNMC hebben gratis toegang). Je kunt dan de wisselexpositie Waterwerkers bezoeken. Het museum gaat open om 11.00 uur en sluit om 17.00 uur.
Natuurmuseum E. Heimans is gevestigd op de de Thijssestraat 1.






Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie