Directeur neemt afscheid van Stedelijk Museum Alkmaar

Nieuws
Patrick van Mil (midden) tijdens de opening van de tentoonstelling Rudi van de Wint (2022).
Patrick van Mil (midden) tijdens de opening van de tentoonstelling Rudi van de Wint (2022). (Foto: aangeleverd)

ALKMAAR - Patrick van Mil legt zijn functie als directeur-bestuurder van het Stedelijk Museum Alkmaar neer. Per 1 augustus zal hij niet meer werkzaam zijn bij het museum, hij bereikt dan de pensioengerechtigde leeftijd. Sinds 2016 is Van Mil werkzaam als directeur van het Alkmaarse museum. 

De directeur neemt na zeven jaar met een trots gevoel afscheid van zijn geliefde museum. ‘’Na 43 jaar met hart en ziel te hebben gewerkt in de cultuursector is het tijd voor een nieuwe balans in mijn leven met meer tijd voor mijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Er komt ruimte voor andere rollen en nieuwe opdrachten. Ik verlaat het Stedelijk Museum met pijn in het hart, want ik laat hier een mooi museum en een geweldig goed team achter. Tegelijkertijd ben ik trots op wat we de afgelopen zeven jaar samen hebben bereikt met het museum.’’ 

Succesvolle exposities 

De afgelopen jaren had het museum heel wat topexposities op haar naam staan. De meest succesvolle was ‘De Vaandeldrager’ van Rembrandt in 2022. Deze tentoonstelling trok ruim 58.000 bezoekers. ‘Toorop Dynastie’ lokte 37.987 enthousiaste cultuurliefhebbers naar het museum, gevolgd door ‘Reis naar het oneindige’ van Rudi de Wint in 2022 met 36.000 bezoekers. De meest recente - ‘Van Gogh & Friends’ - haalde meer dan 43.000 museumbezoekers naar de stad. 

Afsluiting met nieuwe opening 

Voordat Van Mil definitief stopt wacht hem eerst nog een aantal openingen van nieuwe exposities. Het definitieve einde komt met de opening van de tentoonstelling ‘Allemaal Alkmaar’. ‘’De komende maanden zal ik mij nog met volle inzet wijden aan het museum en aan de prachtige projecten die op stapel staan. Bijvoorbeeld de tentoonstellingen ‘100x Lucebert’ en ‘Het Diagonale Instituut’ van Michael Tedja.’’ Hij sluit zijn tijd bij het museum af met de opening van de nieuwe tentoonstelling ‘Allemaal Alkmaar’. Deze expositie van de opnieuw ingerichte stadscollectie vol topstukken opent in de zomer van 2024. Het is verrijkt en zit vol met verhalen uit het verleden en het heden. 

De Raad van Toezicht van Stedelijk Museum Alkmaar start binnenkort met het werven van een opvolger. 

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: