Expositie Omringdijk In Koedijk

Nieuws
De Westfriese Omringdijk.
De Westfriese Omringdijk. (Foto: aangeleverd)

Expositie laat Westfriese Omringdijk leven

KOEDIJK - De expositie is in de weekenden van 12 en 13 juli en 19 en 20 juli te zien pal aan de Omringdijk in Maalderij de Gouden Engel in Koedijk. De expositie toont hoe de Westfriese Omringdijk nu al zo’n 800 jaar deel uitmaakt van ons dagelijks leven. Deze reizende expo is dit jaar ook nog te zien in Nieuwe Niedorp, Medemblik en Heerhugowaard. De expositie in Koedijk is geopend van 10.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk.

De expositie brengt een ode aan de 126 kilometer lange omringdijk, die met zijn markante dijklichaam als een groene guirlande fier door het Noord-Hollandse landschap slingert. 

Al sinds mensenheugenis beschermt deze ‘dijk der dijken’ mens en dier tegen het woeste water en maakt hij in een warme omarming West-Friesland tot Westfriesland; één en ondeelbaar.

Over de dijk

Beelden en objecten tonen de dijk in het leven van alledag. Al heeft hij op veel plaatsen zijn waterkerende functie verloren, nog altijd is de dijk drager van het landschap en verbindt hij mensen en gemeenschappen aan en binnen de dijk. 

Fietsers, wandelaars, sporters, spotters en vele anderen maken er dankbaar gebruik van voor hun rondje over de dijk. Ook is de dijk een bron van inspiratie voor landschapsschilders, dichters, zangers en andere creatieve geesten.

Deurloupers

Als organiserend en jubilerend cultuurgezelschap brengen de Westfriese Deurloupers met deze expo een hommage aan de Omringdijk. Aan de basis ligt een collectie foto’s, bijeen geschoten door leden van Fotocafé Alkmaar, aangevuld met een serie tekeningen en teksten van Zaankanter Jan Scarpa en bijzondere Deurlouperparafernalia, zoals poëzie, verhalen, muziek en beeldende installaties. 

Al 25 jaar dragen de Westfriese Deurloupers onder het motto ‘Gaan!’ bij aan de bekendmaking van het cultuurhistorisch belang van de Omringdijk en alles wat deze omarmt en verbindt.

Praktische informatie

De expositie is geopend in Koedijk op 12, 13, 19 en 20 juli van 10.00 tot 17.00 uur.

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: