Terugkomst van Alkmaarse dino-glijbaan uit de Mare niet uitgesloten

ALKMAAR - De dinosaurusglijbaan in winkelcentrum De Mare is weggehaald na een mislukte veiligheidskeuring. Het college van B&W onderzoekt nu of renovatie mogelijk is. Lukt dat niet, dan komt er een alternatief.
De glijbaan werd verwijderd omdat het polyester materiaal op meerdere plekken losliet, waardoor scherpe randjes ontstonden. De keuring vindt jaarlijks plaats volgens de landelijke TÜV-richtlijnen, gebaseerd op het Warenwetbesluit Attractie- en Speeltoestellen. De afgelopen jaren zijn al diverse kleine reparaties uitgevoerd om aan de veiligheidseisen te voldoen, maar bij de meest recente keuring haalde de glijbaan de norm niet meer.
Generaties mee opgegroeid
Het college erkent de emotionele waarde van de glijbaan. "De dino glijbaan is een geliefd en herkenbaar speeltoestel waar generaties Alkmaarders mee zijn opgegroeid", stelt het college. "We begrijpen dan ook goed hoeveel waarde inwoners eraan hechten."
Veiligheid eerst
Het college benadrukt dat een zorgvuldig proces noodzakelijk is. Veiligheid, technische haalbaarheid en kosten moeten eerst worden onderzocht voordat een vervangende voorziening geplaatst kan worden. Directe vervanging is daardoor niet altijd haalbaar.
Raadslid Van Veen (ChristenUnie) stelde op 20 februari vragen over de kwestie. Zodra er duidelijkheid is over de renovatiemogelijkheden, informeert het college de gemeenteraad over het vervolg.
Dit bericht is ook gedeeld via ons Rodi WhatsApp-kanaal van Alkmaar. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het kanaal (anoniem) via deze link.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie