VR FUN in Alkmaar: wekelijks bewegen met een VR-bril voor jongeren van 12 tot 18 jaar

Sport
VR Fun in een Alkmaarse sportzaal.
VR Fun in een Alkmaarse sportzaal. (Foto: aangeleverd)

ALKMAAR - Stichting Sport-Z start dinsdag 20 oktober met VR FUN, een wekelijkse beweegactiviteit voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. De lessen vinden plaats in sportcomplex De Meent.

VR FUN is bedoeld voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar die geen aansluiting vinden bij het reguliere sportaanbod of een GGZ-indicatie hebben. Met virtual reality en andere beweegspellen wil Sport-Z hen op een laagdrempelige manier in beweging brengen.

Voor jongeren die zich niet thuis voelen in het reguliere sportaanbod zijn er nog weinig passende activiteiten. Sport-Z wil daar verandering in brengen. De stichting ontwikkelt daarom activiteiten die aansluiten bij hun interesses en behoeften. VR FUN is daar een nieuw voorbeeld van.

Spelen met een VR-bril

Tijdens VR FUN spelen deelnemers spellen met een VR-bril en doen ze andere beweegspellen. Professionele sporttrainers begeleiden de lessen.

Sport-Z testte VR FUN al tijdens een pilot voor de zomervakantie en bij VakantieFUN. De reacties waren positief. Daarom biedt de stichting het programma nu wekelijks aan tussen de herfst- en de kerstvakantie. Zo kan Sport-Z zien of de activiteit ook over een langere periode aansluit bij de jongeren.

Praktische informatie

VR FUN vindt vanaf 20 oktober iedere dinsdag van 16.15 tot 17.15 uur plaats in sportcomplex De Meent, Terborchlaan 301 in Alkmaar. Een les kost 4,50 euro en een eerste introductie les is gratis. Meer informatie en aanmelden kan via www.sport-z.org/vrfun,of neem contact op met Bram Gonggrijp via b.gonggrijp@sport-z.org.

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: