Lezing over muziek in de Tweede Wereldoorlog in Koudekerk

KOUDEKERK - De Tweede Wereldoorlog heeft diepe sporen nagelaten in het leven van mensen, ook in de jaren daarna. Tijdens en na de oorlog werd muziek een belangrijk middel om gevoelens te uiten en ervaringen te verwerken.
In het kader van de Dodenherdenking op 4 mei verzorgt Richard Winter op zondag 3 mei een lezing over de rol van muziek in de Tweede Wereldoorlog. De lezing vindt plaats in de Brugkerk in Koudekerk aan den Rijn. Tijdens de bijeenkomst laat Winter zien hoe muziek niet alleen een vorm van expressie was, maar ook troost, verbondenheid en hoop bood in moeilijke omstandigheden. Hij bespreekt en laat fragmenten horen van verschillende liederen die in oorlogstijd en de kampen zijn ontstaan of gezongen. Onder meer komen liederen aan bod als Door de nacht klinkt een lied, Goede nacht, Westerbork Serenade, Mistvieh (Ja naar Vught toe), Hoor de vrouwen zingen en Ich wandre durch Theresienstadt. Deze muziekstukken geven een indruk van het leven en de emoties van mensen in die periode.
Gratis toegang
De lezing duurt van 15.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Bezoekers zijn welkom in de Brugkerk om stil te staan bij de betekenis van muziek in oorlogstijd en herdenken.





Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie