Junior Triathlon Hazerswoude: vier gratis trainingen voor jonge deelnemers

HAZERSWOUDE-DORP - De Junior Triathlon Hazerswoude-Dorp vindt plaats op zondag 12 juli. Om onervaren deelnemers voor te bereiden, geeft de organisatie vier gratis trainingen bij Zwembad de Hazelaar.
Voor alle niveaus
De Junior Triathlon is een laagdrempelige wedstrijd voor alle niveaus. Veel deelnemers hebben nog nooit een triathlon gedaan. Om hen kennis te laten maken met de combisport en zelfvertrouwen te geven voor de start, organiseert de organisatie al sinds de eerste editie gratis trainingen.
Speelse aanpak
De trainers hebben ervaring met het begeleiden van kinderen, onder meer bij voetbalvereniging Hazerswoudse Boys. "Deze trainingen horen inmiddels bij het evenement. De kinderen zijn altijd heel enthousiast en de trainingen hebben altijd een speels karakter bij bijvoorbeeld het oefenen van de overgang van de ene naar de andere sport. Deze wissels zijn vaak het favoriete onderdeel van de kinderen. Het veld van het zwembad is ook een prachtige locatie om te trainen", aldus Elstgeest.
Clinics van buiten
Dit jaar geeft oud-competitiezwemmer Jaap Schouten een clinic voor het zwemonderdeel. Ook Team Triathlon Bodegraven, een triathlon-vereniging uit de regio, verzorgt een clinic. "We zijn blij dat mensen en organisaties ons hulp aanbieden. Het geeft aan dat het evenement steeds bekender wordt in de regio", aldus Olivier Dussine.
Over de bijdrage van Team Triathlon Bodegraven voegt hij toe: "De clinic gegeven door Jan Boot van TTB is een leuke afwisseling met wat wij doen. Ze hebben specifieke oefeningen voor de triathlon-sporten en passen ze op een ludieke manier aan voor de kinderen."
Praktisch
De vier gratis trainingen vinden plaats op zaterdag 13, 20 en 27 juni en 4 juli, van 14.00 tot 15.00 uur bij Zwembad de Hazelaar. Zwembad de Hazelaar stelt haar grasveld en een deel van het bad beschikbaar.
De Junior Triathlon is op zondag 12 juli. Aanmelden en meer informatie via www.triathlon-hazerswoude.nl. De meest actuele informatie over de trainingen staat op Instagram- en Facebookpagina’s.






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie